Vakcíny proti CoVID-19 spojené s dočasným prodloužením délky menstruačního cyklu

Vakcíny proti CoVID-19 spojené s dočasným prodloužením délky menstruačního cyklu

  • Vědci nedávno zkoumali souvislost mezi vakcínami proti CoVID-19 a délkou menstruačního cyklu.
  • Zjistili, že vakcíny Covid-19 vedou k malému dočasnému zvýšení délky cyklu.
  • Autoři nenalezli souvislost mezi vakcínami COVID-19 a klinicky smysluplnými změnami v menstruační délce cyklu.

Všechna data a statistika jsou založena na veřejně dostupných datech v době zveřejnění. Některé informace mohou být zastaralé. Navštivte naše koronavirové centrum pro nejnovější informace o pandemii Covid-19..

Zatím klinické studie vakcín COVID-19 neshromažďovaly údaje o menstruačním cyklu po vakcinu. Do května 2021 však malý počet lidí hlásil problémy související s menstruačním cyklem. klasifikuje změnu délky cyklu jako normální, pokud méně než 8 dní. “ Napětí může také způsobit, že se délky cyklu liší nebo vedou k tomu, že osoba přeskakuje cyklus.

Tato normální variabilita se může týkat, pokud je odebrána ve spojení s vakcínami COVID-19.

Nedostatek důkazů na úrovni populace o vztahu mezi vakcínami COVID-19 a menstruačními cykly omezuje zdravotnické pracovníky při řešení obav z možných menstruačních vedlejších účinků.

Vědci financovaní Národními ústavy zdravotnictví (NIH) se nedávno rozhodli prozkoumat vztah mezi menstruační délkou cyklu a očkováním proti Covid-19.

Lékařské zprávy dnes hovořily s Dr. Victoria Male, lektorem reprodukční imunologie na Imperial College London ve Velké Británii, která se do studie nezúčastnila.

Řekla: „Hlavním zjištěním studie je, že lidé, kteří dostávají obě dávky vakcíny ve stejném zážitku z cyklu, se v průměru zpoždění do dalšího období 2 dnů. “

„ Jejich období se však během dvou cyklů vrátila do normálu. Lidé, kteří dostávají svou první dávku, nezažívají zpoždění svých období a lidé, kteří dostávají svou druhou zkušenost s dávkou v průměru méně než půl dne, “dodala.

„Zjištění byla uklidňující a posílila celkovou bezpečnost vakcín proti Covid-19, protože popsala mírný a dočasný dopad na menstruační délku cyklu účastníků očkované studie. Autoři zjistili, že změna délky cyklu byla menší než 1 den a dočasná, vyřešila se ve dvou povídacích cyklech, “řekla Dr. Amy Roskin, hlavní lékařská ředitelka v klubu Pill-digitální zdraví-která se nezúčastnila Studie.

Studie se objevuje v porodnictví a gynekologii.

Natural Cycles

Vědci shromáždili údaje o menstruačním cyklu shromážděných od října 2020 do září 2021 z přírodních cyklů aplikace plodnosti.

Všichni účastníci byli obyvatelé Spojených států ve věku mezi 18 a 45 lety a byli nejméně tři cykly po těhotenství nebo po použití hormonální antikoncepce.

Vědci analyzovali údaje o účastnících ze šesti po sobě jdoucích cyklů-tři před vakcínou a třemi post-vaccine dr.derm fórum pro ženy, nebo šest cyklů pro ty, kteří zůstali nevakcinovaní.

Celkově vědci zahrnovali 2 403 očkovaných jedinců a 1 556 nevakcinovaných jedinců. Z očkované kohorty 55% vzalo vakcínu proti Pfizer-Biontech, 35% vakcíny moderní a 7% vakcíny Johnson a Johnson.

Po úpravě o matoucí faktory vědci zjistili, že očkovaní jedinci měli průměrné prodloužení délky cyklu o 0,64 dní po počáteční vakcíně ve srovnání s nevakcinovanými jedinci.

Toto průměrné zvýšení délky cyklu bylo o něco větší po 0,79 dnech u těch, kteří dostali druhou dávku vakcíny ve srovnání s nevakcinovanými jedinci.

Vědci dodali, že zvýšení délky cyklu pro první i druhé vakcínové cykly může být do značné míry poháněno 358 lidmi, kteří dostávali dvě dávky vakcíny ve stejném cyklu.

Poznamenávají, že tato skupina zažila průměrné zvýšení délky cyklu o 2,38 dne ve srovnání s nevakcinovanými jedinci.

Podle cyklu šest, poslední z zaznamenaných cyklů, vědci nezaznamenali žádné významné rozdíly v délce cyklu mezi očkovanými a nevakcinovanými skupinami.

Role stresu?

Vědci tvrdí, že jejich výsledky nelze vysvětlit zobecněným pandemickým stresem, protože jejich kontrolní skupina neviděla žádné změny nad podobnou délka času.

Místo toho poznamenali, že vakcíny mRNA vytvářejí robustní imunitní odpověď nebo stresor, což by mohlo mít dočasný účinek na hypotalamicko-hypofýza-ovariánskou osu. Tento tělesný systém reguluje menstruační načasování.

Říká se, že zjištění mezi jednotlivci, kteří obdrželi dvě dávky vakcíny ve stejném cyklu, podporují tuto možnost.

Prof. Alison Edelman, profesor porodnictví a gynekologie na Oregon Health and Science University v Portlandu a vedoucí autor studie, řekl MNT:

„K určení příčinného vztahu mezi vakcínami COVID-19 a změnami menstruačního cyklu je nezbytný další výzkum.“

„Na základě předchozího výzkumu, který potvrzuje biologické spojení mezi Imunitní systém a reprodukční systém můžeme předpokládat, že menstruační poruchy související s vakcínou mohou souviset s akutní imunitní odpovědí těla na vakcínu, “dodala.

„Víme, že v současné době dostupné vakcíny Covid-19 jsou účinné při aktivaci imunitního systému. Tato imunitní odpověď vytváří dočasné zvýšení malých proteinů – nazývaných cytokiny – což může stručně ovlivnit schopnost člověka regulovat menstruační cyklus, což může vést k dočasným změnám načasování cyklu. “ – Prof. Alison Edelman

Dr. Mike Armor, vedoucí výzkumný pracovník v reprodukčním zdraví na Western Sydney University v Austrálii, který nebyl do studie zapojen, rozšířil účinky stresu na menstruační cyklus. Řekl MNT:

„Nejprve zvýšení hladin stresu způsobuje snížení uvolňování hormonu stimulujícího folikuly a luteinizujícího hormonu, snižování hladin progesteronu v luteální fázi a následně se zvyšuje Prostaglandinová produkce. Za druhé, hladiny kortizolu a adrenalinu jsou zvýšeny během období stresu, zprostředkované zvýšením adrenokortikotropního hormonu. Zvýšený kortizol i zvýšený adrenalin ovlivňují syntézu prostaglandinu. “

„To může ovlivnit délku cyklu, ale také příznaky, jako je dysmenorrhea [nebo dobová bolest] a další premenstruační příznaky. Skutečnost, že změny v délce cyklu byly nejvýraznější u těch, kteří dostávali dvě dávky vakcíny v jednom cyklu, podporuje tuto teorii, “vysvětlil.

Vědci nezjistili žádné klinicky smysluplné změny v menstruační délce cyklu spojené s vakcínami Covid-19.

Vědci poznamenávají, že jejich studium existují určitá omezení. Prof Edelman řekl: „Uživatelé aplikací pro sledování menstruačního cyklu nemusí nutně odrážet obecnou populaci. V tomto datovém souboru víme, že tato populace je více vzdělaná na vysoké škole, bílá a má nižší [index tělesné hmotnosti (BMI)] než národní distribuce. “

„ BMI je faktor které mohou ovlivnit variabilitu menstruačního cyklu. To však mohlo být kompenzováno kritérii pro zařazení pro náš datový soubor-potřebuje tři cykly před vakcine, která splňovala kritéria pro normální délku cyklu, “dodala.

Vědci dále napsali, že jejich údaje nezahrnují dostatečný počet cyklů k pochopení dlouhodobých účinků očkování na délku cyklu.

„Nejdůležitější [omezení] při pohledu na to z mezinárodního hlediska je to, že tato studie [hlavně] se zabývala těmi, kteří obdrželi vakcíny mRNA, jako jsou [Pfizer-Bontech] a Moderna a Konkrétně vyloučili ty, kteří používají Oxford-Astrazeneca, proto nemůžeme říci, zda ti, kteří dostávají Oxford-Astrazeneca, by měli stejné změny v jejich cyklu jako ty, které hlásili, “vysvětlil Dr. Armor.

Navzdory těmto omezením budou výsledky pravděpodobně spolehlivé kvůli návrhu studie.

Dr. Male řekl: „Ačkoli již existovala hrstka studia o tom, jak může očkování proti kovidu ovlivnit menstruační cyklus, všechny ty, které dosud máme retrospektivní. To znamená, že trpí odvoláním a hlášením zkreslení. “

„ Velkou silou této nové studie spočívá v tom, že využívá data shromážděná prospektivně od lidí, kteří již zaznamenali své cykly pomocí aplikace, “ Pokračovala. „Dalšími silnými stránkami jsou zahrnutí nevakcinované kontrolní skupiny a velkého počtu účastníků (celkem 3 959). Stručně řečeno, můžeme si být o těchto zjištěních docela jisti. “

Dr. Edelman dospěl k závěru:„ Tato zjištění jsou uklidňující a ověřující. Na úrovni populace, změny, které hledáme, nenaznačují žádný důvod k obavám o dlouhodobé fyzické nebo reprodukční zdraví a nenaznačují žádný důvod, aby se zabránili očkování. Na osobní úrovni poskytují tato zjištění informace, které lidé chtějí vědět o tom, co mohou očekávat, když budou očkovány. “

  • Imunitní systém/vakcíny
  • Zdraví/gynekologie žen

Contents

September 15, 2022
top
© 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
X