Száraz ehető bab: Ellátás és eltűnés (2016, augusztus 3.).

Száraz ehető bab: Ellátás és eltűnés (2016, augusztus 3.).

Valójában az impulzusok képesek rögzíteni a nitrogént a talajban, hogy a talaj előnyeit biztosítsák, és az aszálytűrőek és gazdagok, például fehérje, rost, vitaminok, ásványi anyagok és fitokémiai anyagok. Az amerikaiak étkezési irányelvei (2015) rávilágítanak arra is, hogy további impulzusokat kell bevonni az étrendbe, és hetente 1 ½ csésze főtt hüvelyes (bab és borsó) ajánlása az átlagos felnőtt étrend -mintázathoz (2000 kalória/nap). Figyelembe véve a impulzusok fogyasztásának fő mezőgazdasági, környezeti és táplálkozási előnyeit, valamint a nemzet azon képességét, hogy sikeresen ápolja ezt a jótékony növényt, úgy tűnik, hogy az impulzusok termesztésének és fogyasztásának előmozdítása előnyös stratégia az Egyesült Államok élelmiszerrendszerében.

Hivatkozások:

Bond, J. (2017, február 6.) Az impulzusok termelése bővül, amikor a fogyasztók az Egyesült Államok lencse és csicseriborsó ízét ápolják. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma Gazdasági Kutatási Szolgálat. Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/amber-waves/2017/januaryfebruary/pulses-production-expanding-as-consumers-cultivate-a-taste-for-us-lentils-and-chickpeas/.

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete. (2016). A impulzusok nemzetközi évéről. Beolvasva: https://www.fao.org/pulses-2016/about/en/.

ulititált államok Mezőgazdasági Gazdasági Kutatási Szolgálata. (2016, október 19.). Száraz bab. Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/topics/crops/veGetables-pulses/dry-beans/.

ulititált államok Gazdasági Kutatási Szolgálatának

száraz Ehető bab: Kínálat és eltűnés (2016, augusztus 3). Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/data-products/food-avafaility-per-capita-data-system/food-availability-per-capita-data-system/#loss-adjusted élelmiszer-rendelkezésre állásból.

Az Egyesült Államok Egészségügyi és Humán Szolgáltatási Minisztériuma és az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma. (2015). Étrendi iránymutatások az amerikaiak számára. Beolvasva: https://health.gov/dietaryguidelines/2015/.

image: Sárga bab egy helyi piacon Lost Hills -ben, Kalifornia, Sharon Palmer, Rdn

Blog | Fenntarthatóság

Az egyik gondolat a „Fenntarthatóság tanulságai: impulzusok”

Anna Dawson szerint: 2021. április 23., 11:06. Csináld tovább, amit csinálsz. Természetesen a vákuumcsomagolt fagyasztott, blankolt zöldségeket, a kész fagyasztott szószokat és a fagyasztott, előre főtt szemcséket tartalmazó fagyasztott étkezési készletek csökkenthetik az előkészítési időt, miközben olyan recepteket biztosítanak, amelyek inspirálhatják a helyi mezőgazdasági ételeket a közösségekben.

Válasz megtekintése Megjegyzések – kommentáljon

Hagyjon egy választ. A szükséges mezőket jelölve *

Mentse el a nevemet, az e-mailt és a weboldalt ebben a böngészőben a következő alkalommal, amikor kommentálom

növényi étkezés a déli növényi alapú étkezésben Las Vegas-ban

Post navigáció

növényi alapú étkezés a déli alapú étkezésben Las Vegasban

A Vermonti Green Mountain College fenntartható élelmiszer-rendszerekben végzett posztgraduális programom részeként megosztom a fenntartható ételekről megtanult órákat. Rendszerek minden hónapban. Ma elítélést adok neked az impulzusok amerikai termesztéséről és arról, hogy miként lehet pozitív hatást gyakorolni az élelmiszer -rendszerre. , Peas és lencse – fontos, hogy fontos növény az Egyesült Államok piaci kosárjában. Míg a globálisan impulzusok nem tapasztaltak olyan termelés közelében, mint az elmúlt 50 évben, mint a kukorica, a búza, a rizs és a szója, az Egyesült Államokban a fogyasztók érdeklődésének közelmúltbeli növekedése megnövekedett az országban. Így az Egyesült Államok impulzus előállítása kielégítette ezt a növekvő igényt, a 2016 -os és a 2017 -es évek egymást követő rekordszintű termelési magasságait határozták meg (Bond, 2017). Az Egyesült Államok a hatodik vezető szárított ehető babgyártó, amely a világ 6 % -át biztosítja-az Egyesült Államok száraz bab-készleteinek kb. – A termelés az 1960 -as 1,741,1 millió fontról 2891,0 millió fontra nőtt 2014 -ben (USDA ERS, 2016). Az egy főre jutó rendelkezésre állás meglehetősen stabil volt, az 1960 -as 6,2 font és a 2014. évi 5,7 font között (USDA ERS, 2016). Északi síkság és a Csendes -óceán északnyugati részén, míg a szárított kattintson ide további információkért bab többi területe meglehetősen stabil maradt. Ezeknek a növényeknek a betakarított területe Idaho -ban (73 százalékkal), Montana -ban (128%-kal), Észak -Dakotában (274 százalékkal) és Washingtonban (71%-kal) emelkedett (Bond, 2017). A 2007. évi mezőgazdasági népszámlálás szerint 6236 amerikai gazdaság 1,46 millió hektáron termelt száraz ehető babot, Észak-Dakota pedig a legszennyezettebb babot (a nemzeti termelés 38 % -a) készítette 2006-2008-ban (USDA ERS, 2016). Michigan (14 százalék), Nebraska (11 %), Minnesota (10 %) és Idaho (7 %) az öt legfontosabb állam közé tartoztak (USDA ERS, 2016). A Dry Bean Crop 2006-2008-ban 759 millió dollár volt, körülbelül 2 milliárd dollárral a becsült fogyasztói értékesítésben (USDA ERS, 2016). A fogyasztói impulzusok iránti igény növekedését az impulzus tartalmú élelmiszerek, például a hummus és az impulzustartalmú snack-ételek, amelyeket a piacon vezetnek be, a mai kiskereskedelmi értékesítés az 1990-es évek vége óta nyolcszorosára emelkedett (Bond, 2017, 2017 ). Az impulzusok ezt a megnevezést kapták a fenntartható élelmiszer -termelésben és az egészséges táplálkozásban, az élelmiszerbiztonsághoz és a táplálkozáshoz való hozzájárulás, valamint a talaj termékenységének és éghajlatváltozásának előnyei miatt (FAO, 2016). Valójában az impulzusok képesek rögzíteni a nitrogént a talajban, hogy a talaj előnyeit biztosítsák, és az aszálytűrőek és gazdagok, például fehérje, rost, vitaminok, ásványi anyagok és fitokémiai anyagok. Az amerikaiak étkezési irányelvei (2015) rávilágítanak arra is, hogy további impulzusokat kell bevonni az étrendbe, és hetente 1 ½ csésze főtt hüvelyes (bab és borsó) ajánlása az átlagos felnőtt étrend -mintázathoz (2000 kalória/nap). Figyelembe véve a impulzusok fogyasztásának fő mezőgazdasági, környezeti és táplálkozási előnyeit, valamint a nemzet azon képességét, hogy sikeresen ápolja ezt a jótékony növényt, úgy tűnik, hogy az impulzusok termesztésének és fogyasztásának előmozdítása előnyös stratégia az Egyesült Államok élelmiszerrendszerében.

Hivatkozások:

Bond, J. (2017, február 6.) Az impulzusok termelése bővül, amikor a fogyasztók az Egyesült Államok lencse és csicseriborsó ízét ápolják. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma Gazdasági Kutatási Szolgálat. Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/amber-waves/2017/januaryfebruary/pulses-production-expanding-as-consumers-cultivate-a-taste-for-us-lentils-and-chickpeas/.

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete. (2016). A impulzusok nemzetközi évéről. Beolvasva: https://www.fao.org/pulses-2016/about/en/.

ulititált államok Mezőgazdasági Gazdasági Kutatási Szolgálata. (2016, október 19.). Száraz bab. Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/topics/crops/veGetables-pulses/dry-beans/.

ulititált államok Gazdasági Kutatási Szolgálatának

száraz Ehető bab: Kínálat és eltűnés (2016, augusztus 3). Beolvasva a https://www.ers.usda.gov/data-products/food-avafaility-per-capita-data-system/food-availability-per-capita-data-system/#loss-adjusted élelmiszer-rendelkezésre állásból.

Az Egyesült Államok Egészségügyi és Humán Szolgáltatási Minisztériuma és az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma. (2015). Étrendi iránymutatások az amerikaiak számára. Beolvasva: https://health.gov/dietaryguidelines/2015/.

image: Sárga bab egy helyi piacon Lost Hills -ben, Kalifornia, Sharon Palmer, Rdn

Blog | Fenntarthatóság

Az egyik gondolat a „Fenntarthatóság tanulságai: impulzusok”

Anna Dawson szerint: 2021. április 23., 11:06. Csináld tovább, amit csinálsz. Természetesen a vákuumcsomagolt fagyasztott, blankolt zöldségeket, a kész fagyasztott szószokat és a fagyasztott, előre főtt szemcséket tartalmazó fagyasztott étkezési készletek csökkenthetik az előkészítési időt, miközben olyan recepteket biztosítanak, amelyek inspirálhatják a helyi mezőgazdasági ételeket a közösségekben.

Válasz megtekintése Megjegyzések – kommentáljon

Hagyjon egy választ. A szükséges mezőket jelölve *

Mentse el a nevemet, az e -mailt és a weboldalt ebben a böngészőben a következő alkalommal, amikor kommentálom

A Quinoa

Sharon Palmer használatának 5 legjobb módja

2020. február 27 -én, 2020. október 13 -án frissítve, 2020. október 13 -án, a Quinoa -ról tudjon meg mindent, a legfontosabb táplálkozási előnyeitől a konyhában való felhasználásig. A

quinoa a legújabb forró ételek tendenciájának tűnhet, de valójában 5000 évvel ezelőtt nyúlik vissza, amikor fontos vágott termés és szent ételek lett az ókori incánok számára, akik Quinoa -nak „anya gabona” -nak hívták. Láttam, hogy mindenhol növekszik, amikor néhány évvel ezelőtt meglátogattam Peru-t. Az a kevés növényi étel közül, amely jó egyensúlyt biztosít az összes alapvető aminosavnak, amelyet a test igényel egy étrendi forrásban), 5 gramm rost, valamint számos B -vitamin (tiamin, riboflavin, B6 -vitamin és folát). Vas, magnézium, cink és réz-mindegyik 111 kalória esetén a fél csésze főtt quinoa-nál. Nagyszerű az is, hogy a quinoa gluténmentes gabona, amely megfelelő, tápanyagban gazdag alternatíva az emberek számára, akiknek a celiakia vagy a gluténérzékenység miatt el kell kerülniük a glutént. , felhasználhatja mindent a zabkása és a kenyér, a levesek és a saláták között – és minden a köztük. Gyönyörű elefántcsont, piros és fekete árnyalatú, és mindössze 15 perc alatt főz. Nézze meg az alábbi 5 kedvenc főzési módomat a Quinoa-val való főzéshez, és próbálja ki ezt a receptet az egyszerű négyirányú étkezés előkészítéséhez: sült fűszeres zöldségek, csicseriborsó és quinoa az induláshoz. Nézze meg a videót, amelyet itt készítettem erre a receptre az IHERB -vel. Reggeli quinoával. Nem kell korlátoznia a zabkása választását csak acél vágott zabra. Használjon quinoát egy lenyűgöző forró gabonafélékhez, diófélékkel, magvakkal és gyümölcsökkel. Nézze meg ezt a recept a Red quinoa Berry Breakfast Bowl -hoz. Hozzon létre egy gabona tálot. Használja a quinoa -t a következő Power Bowl alapjául. Csak adja hozzá a tál aljára, majd tegye rá növényfehérjével, például babral vagy tofu -val, leveles zöldekkel, kedvenc zöldségekkel és ízléses tetejével.

Super Acai Berry Bowl

3. Rendezzen egy acai tálot. Szeretek quinoa -t hozzáadni az acai vagy a power tálhoz, az egészséges, teljes kiőrlésű hozzáadáshoz. Csak keverje össze a pürált acai -t a főtt quinoával, a tetejét gyümölcsökkel, diófélékkel, magokkal és kókuszdióval. Nézze meg a Berry Quinoa Power Bowl receptjét és videóját. Dobj el egy nagyszerű salátát. Nagyon szeretem a quinoát olyan kiadós salátákban, mint például a délnyugati fekete bab, a quinoa és a mangó saláta, a gránátalma avokádó saláta és a quinoa waldorf saláta diószólaggal. Quinoa

5. Csináld az étkezést a quinoával. Csak 15 perc alatt főzve a Quinoa a tökéletes teljes kiőrlésű kiegészítés az étkezés előkészítő rutinjához. Nézze meg a négyirányú étkezés előkészítését: Pörkölt fűszeres zöldségek, csicseriborsó és quinoa inspiráció. A sütőtök vetőmag -stop használatának módjai 5 módja a barna riceTop 5 módjának a szeder használatához

A növények használatának legfontosabb módjai | Blog megtekintési megjegyzések megjegyzés

HAGYON HASZNÁLJA nem lesz publikálva. A szükséges mezőket jelölve *

Mentse el a nevemet, az e-mailt és a weboldalt ebben a böngészőben a következő alkalommal, amikor kommentálom

Egészséges Buffalo karfiol a Ranch Dip 50 Top 50 vágyakozású növényi alapú receptjével

Egészséges Buffalo karfiol a Ranch DIPTOP 50 vágyakozású növényi alapú receptekkel

Tudjon meg mindent a quinoáról, a legfontosabb táplálkozási előnyeitől a konyhában való felhasználásig.

quinoa tűnhet Mint a legfrissebb forró ételek trendje, de valójában 5000 évvel ezelőtt nyúlik vissza, amikor fontos vágott termés és szent ételek lett az ősi incánok számára, akik Quinoa -t „anya gabona” -nak hívták. Láttam, hogy mindenhol növekszik, amikor néhány évvel ezelőtt meglátogattam Peru-t. Az a kevés növényi étel közül, amely jó egyensúlyt biztosít az összes alapvető aminosavnak, amelyet a test igényel egy étrendi forrásban), 5 gramm rost, valamint számos B -vitamin (tiamin, riboflavin, B6 -vitamin és folát). Vas, magnézium, cink és réz-mindegyik 111 kalória esetén a fél csésze főtt quinoa-nál. Nagyszerű az is, hogy a quinoa gluténmentes gabona, amely megfelelő, tápanyagban gazdag alternatíva az emberek számára, akiknek a celiakia vagy a gluténérzékenység miatt el kell kerülniük a glutént. , felhasználhatja mindent a zabkása és a kenyér, a levesek és a saláták között – és minden a köztük. Gyönyörű elefántcsont, piros és fekete árnyalatú, és mindössze 15 perc alatt főz. Nézze meg az alábbi 5 kedvenc főzési módomat a Quinoa-val való főzéshez, és próbálja ki ezt a receptet az egyszerű négyirányú étkezés előkészítéséhez: sült fűszeres zöldségek, csicseriborsó és quinoa az induláshoz. Nézze meg a videót, amelyet itt készítettem erre a receptre az IHERB -vel. Reggeli quinoával. Nem kell korlátoznia a zabkása választását csak acél vágott zabra. Használjon quinoát egy lenyűgöző forró gabonafélékhez, diófélékkel, magvakkal és gyümölcsökkel. Nézze meg ezt a recept a Red quinoa Berry Breakfast Bowl -hoz. Hozzon létre egy gabona tálot. Használja a quinoa -t a következő Power Bowl alapjául. Csak adja hozzá a tál aljára, majd tegye rá növényfehérjével, például babral vagy tofu -val, leveles zöldekkel, kedvenc zöldségekkel és ízléses tetejével.

Super Acai Berry Bowl

3. Rendezzen egy acai tálot. Szeretek quinoa -t hozzáadni az acai vagy a power tálhoz, az egészséges, teljes kiőrlésű hozzáadáshoz. Csak keverje össze a pürált acai -t a főtt quinoával, a tetejét gyümölcsökkel, diófélékkel, magokkal és kókuszdióval. Nézze meg a Berry Quinoa Power Bowl receptjét és videóját. Dobj el egy nagyszerű salátát. Nagyon szeretem a quinoát olyan kiadós salátákban, mint például a délnyugati fekete babom, a quinoa és a mangó saláta, a gránátalma avokádó saláta és a quinoa waldorf saláta diófélékkel.

March 30, 2023
top
© 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
X