Simptomele pot include febră, oboseală, dificultate de respirație, frisoane, tuse umedă și dureri în piept.

Simptomele pot include febră, oboseală, dificultate de respirație, frisoane, tuse umedă și dureri în piept.

Henry Ford se află în primii 20 la sută în Statele Unite ale tuturor instituțiilor naționale de sănătate (NIH), pentru cercetarea accidentului vascular cerebral, cu mai multe granturi, proiect și subvenții individuale.

Acest lucru înseamnă că pacienții de la Henry Ford au acces la opțiunile de tratament care nu sunt întotdeauna disponibile la alte spitale și rareori oferiți într -un adevărat colaborare, setarea echipei. Medicii specializați în diferite aspecte ale gestionării accidentului vascular cerebral colaborează în prezent la o varietate de studii clinice.

cercetarea neuroregenerației la Henry Ford

Henry Ford este în fruntea vindecării sistemului nervos. Neuroștiintiștii Henry Ford au fost pionieri într -un nou și interesant câmp de cercetare a neuroregenerației, care își propune să găsească noi terapii medicamentoase și celulare care lucrează pentru a remodela creierul și măduva spinării după leziuni din cauza bolilor, cum ar fi accidentul vascular cerebral. Aflați mai multe despre Centrul de Cercetare Neuroregenerare.

Studiile clinice pentru accident vascular cerebral la Henry Ford

ca lideri în domeniul tratamentului cerebrovascular și al îngrijirii neurocritice, echipa cerebrovasculară a lui Henry Ford participă la studiile clinice NIH, participă la studiile clinice NIH și alte studii. Exemple includ:

  • Terapia endovasculară pentru lovituri ischemice NIHSS scăzute (endolow)
  • Optimizarea multi-arme a trombolizei accidentului vascular cerebral (majoritatea)
  • Sedare versus general Anestezie pentru terapia endovasculară în accident vascular cerebral ischemic acut (SEGA)
  • Tenecteplaza la pacienții cu accident vascular cerebral între 4,5 și 24 de ore (atemporal)
  • Studiu asupra BMS-986177 pentru prevenirea unui accident vascular cerebral la pacienți Primind aspirină și clopidogrel (axiomatic-SSP)
  • Somnul pentru gestionarea accidentului vascular cerebral și studiul de recuperare (somn inteligent)
  • cardiopatie atrială și medicamente antitrombotice în prevenire după accident vascular cerebral criptogenic (Arcadia)
  • idealica pareri forum

  • Revascularizarea carotidă și managementul medical pentru studiul asimptomatic de stenoză carotidă (Crest-2)

Obțineți grija de care aveți nevoie

deja un pacient Henry Ford?

Pentru cea mai bună experiență, pacienții Henry Ford existenți pot solicita și se auto-programează programări prin Henry Ford Mychart. Conectați -vă la MyChart

dacă aveți o urgență, sunați la 911 sau mergeți la cea mai apropiată cameră de urgență. Camerele de urgență ale lui Henry Ford au zone de îngrijire separate pentru cei cu simptome COVID-19.

Alte opțiuni de îngrijire

  • Programați online
  • Clinici de îngrijire sau de îngrijire urgentă
  • Vizite video la cerere
  • Vizite video programate

Testarea capidă

Henry Ford oferă doar teste de capcane pentru pacienții consacrați care au fost referiți la testarea medicului lor. Multe locații din Michigan oferă teste convenabile și gratuite. Găsiți un site de testare covid în apropierea dvs. și aflați mai multe despre momentul în care să fiți testați.

solicitați o nouă programare a pacientului

din cauza lipsei de personal, ne confruntăm cu unele întârzieri în programarea programării. Apreciem răbdarea ta. Vă rugăm să utilizați MyChart pentru a programa și solicita programări pentru cel mai scurt timp de așteptare. Puteți completa, de asemenea, formularul de mai jos sau sunați:

  • Pacienții din sud-estul Michigan: (800) 436-7936
  • Jackson sau South Central Michigan Pacienți: (517) 205-4800
  • Ați fost vreodată într -o locație Henry Ford? * Motiv pentru programare * Specialitate * Numele doctorului (dacă este cunoscut) Datele preferate și locația preferată de timp * Altă locație prenumele * Nume * Data nașterii Introduceți MM/DD/YYYY Format * Adresa * Oraș * Stat/Provincie * Cod zip/ Cod poștal * Telefon * E -mail * Numele de asigurare și numărul abonaților * Nume de contact Autentificare cerere Connect.FORM PATERN.HC4__MOSTRECENTLAEDSOURCE__C pacient.LeadSource HC4__inquiry__c.HC4__Subject__c HC4__inquiry__c.hc4__Status__c HC4__inquiry.> Acreditarea

    Acreditarea este un proces în care o organizație medicală suferă o examinare a politicilor, procedurilor și performanței sale de către o organizație externă din sectorul privat (organism de acreditare) pentru a se asigura că acesta îndeplinește criterii predeterminate. De obicei, implică atât sondaje la fața locului, cât și în afara site-ului.

    American Hospital Association (AHA)

    AHA este organizația națională care reprezintă și servește toate tipurile de spitale, rețele de asistență medicală, și pacienții și comunitățile lor. AHA ia parte la elaborarea politicilor naționale de sănătate, dezbateri legislative și de reglementare și probleme legale. AHA oferă educație pentru liderii de asistență medicală și este o sursă de informații cu privire la problemele și tendințele de asistență medicală.

    Antibiotic

    Medicină folosită pentru a combate bacteriile din corp.

    beta Blocker

    Un tip de medicament care este utilizat pentru a scădea tensiunea arterială, pentru a trata durerea toracică (angină) și insuficiența cardiacă și pentru a ajuta la prevenirea unui atac de cord. Beta Blockers ameliorează stresul asupra inimii prin încetinirea ritmului cardiac și reducând forța cu care mușchii cardiaci se contractă pentru a pompa sânge. De asemenea, acestea ajută la împiedicarea vaselor de sânge să se constrânge în inimă, creier și corp.

    etapele de cancer

    stadializare descrie amploarea sau severitatea cancerului unui individ pe baza întinderii originalului (primar) tumora și amploarea răspândirii în corp.

  • Etapa 0 – Cancer precoce care este prezent doar în stratul de celule în care a început.
  • Etapa I, stadiul II și stadiul III – Numere mai mari indică o boală mai răspândită cu o dimensiune mai mare a tumorii și/sau răspândirea cancerului la ganglionii limfatici din apropiere și/sau organe adiacente tumorii primare.
  • Etapa IV – Cancerul s -a răspândit la un alt organ.
  • carcinom

    cancer care începe în piele sau în țesuturile care aliniază sau acoperă organe ale corpului. De exemplu, carcinomul poate apărea în sân, colon, ficat, plămâni, prostată și stomac.

    Centre pentru Servicii Medicare și Medicaid (CMS)

    Centrele pentru Medicare și Medicaid Serviciile fac parte din Departamentul Federal al Sănătății și Serviciilor Umane. Medicare și Medicaid reprezintă o cantitate semnificativă de asigurare de asistență medicală oferită multor americani. Ca parte a primită de bani federali, CMS impune ca spitalele să îndeplinească condițiile sale de participare, care să consolideze standardele de înaltă calitate și siguranță. CMS are, de asemenea, mai multe programe de plată pentru performanță (P4P), care leagă rambursarea de performanța calității și siguranței spitalului.

    Contraborative continue de îmbunătățire a calității (CQI)

    Henry Ford Health System participă la multe naționale , Eforturile de îmbunătățire a calității continue de stat și locale, inclusiv cele sponsorizate de Calitatea Asociației Spitalului Michigan și Keystone Center, Rețelele de implicare a spitalului federal, multe eforturi sponsorizate de Blue Cross Blue Shield din Michigan și alte programe sponsorizate de societăți medicale, precum The The The Healthcare Societs, precum The The The The The The The The Healthcare Societs American College of Cardiology, The Society of Toracic Surgery și NSQIP, Programul național de îmbunătățire chirurgicală. Aceste colaborativi ne ajută să ne îmbunătățim continuu calitatea și siguranța.

    măsuri de bază

    Unele măsuri de calitate și siguranță sunt considerate „nuclee” așa cum sunt definite de CMS. Aceste măsuri sunt raportate la CMS și incluse în plata pentru măsuri de performanță. Măsurile de bază includ procese pentru a asigura o calitate înaltă a îngrijirii pentru accident vascular cerebral, îngrijirea obstetrică, îngrijirea chirurgicală și altele. Măsurile de bază anterioare au inclus insuficiență cardiacă, atac de cord și pneumonie. Aceste măsuri nu mai sunt raportate la CMS, deoarece performanța ca națiune s -a îmbunătățit semnificativ.

    Det Norske Veritas (DNV)

    În plus față de Comisia comună, DNV (Det Norske Veritas ), este o altă agenție de acreditare care asigură că spitalele îndeplinesc cerințele CMS. În sistemul de sănătate Henry Ford, atât West Bloomfield, cât și Wyandotte folosesc DNV pentru acreditare.

    Electronic Medical Record (EMR)

    The Electronic Medical Record (cunoscut și sub numele de EHR sau Electronic Health Record) este esențial pentru îmbunătățirile noastre continue ale calității și siguranței. Furnizorii au acces la datele pacientului când și unde este nevoie. Comenzile și documentele sunt clare și lizibile. Capacitatea noastră de a ne utiliza și evalua performanța prin analiza datelor ne ajută să înțelegem performanța noastră și să ne îmbunătățim continuu. Henry Ford Health System este considerat o organizație HIMSS 6 (aproape de vârful capacităților tehnologiei informației).

    bazat pe dovezi

    Medicină bazată pe dovezi își propune să aplice cele mai bune dovezi disponibile obținute din Metoda științifică pentru luarea deciziilor medicale. Acesta încearcă să evalueze calitatea dovezilor privind riscurile și beneficiile tratamentelor (inclusiv lipsa tratamentului).

    infecții dobândite de spital (HAI)

    infecții apar uneori în timp ce pacienții sunt spitalizați. Infecțiile sunt evaluate îndeaproape și s -au depus mult efort pentru reducerea și eliminarea acestor infecții. Sistemul de sănătate Henry Ford a redus dramatic infecțiile fluxului de sânge legat de cateter (BSI) și Clostridium difficile (c. Diff). Ne continuăm eforturile de a reduce infecțiile tractului urinar asociate cateterului (CAUTI), infecții la locul chirurgical (SSI) și tulpini rezistente ale unei bacterii cunoscute sub numele de Staph Aureus (MRSA). Infecțiile sunt raportate la Centrele de Control al Bolilor (CDC) și incluse în CMS Pay pentru măsuri de performanță.

    Servicii spitalicești pentru spitalizare

    Servicii furnizate pacienților internați la un spital care include patul de pat și servicii de consiliu, servicii de asistență medicală, servicii de diagnostic sau terapeutic și servicii medicale sau chirurgicale.

    mortalitate

    un rezultat fatal sau, într -un singur cuvânt, moarte. O rată a mortalității este o rată de deces.

    Indicatorii de siguranță a pacientului (PSI)

    Indicatorii de siguranță a pacientului (PSI) sunt diverse complicații care sunt definite de CMS ca evenimente de siguranță a pacientului. Acestea includ puncția și lacerarea accidentală chirurgicală, pneumotoraxul (puncția plămânului), cheagurile de sânge (VTE) și alte câteva complicații. Toate acestea trebuie raportate la CMS și sunt incluse în plata măsurilor de performanță.

    perioperator

    Perioada cu puțin timp înainte, în timpul și la scurt timp după o operație.

    Pneumonia

    O inflamație a plămânilor cauzate de o infecție virală sau bacteriană. Acest lucru îți umple plămânii cu mucus și scade nivelul de oxigen din sângele tău. Simptomele pot include febră, oboseală, respirație dificultăți, frisoane, tuse umedă și dureri în piept.

    Pneumonie (pneumococ) vaccinare

    vaccin administrat pentru a preveni pneumonia, estimată pentru a proteja împotriva 80 % din bacteriile care provoacă pneumonie.

    Ulcer sub presiune

    Un ulcer sub presiune (uneori denumit o durere de pat) este o zonă a pielii care se descompune atunci când un pacient rămâne într -o poziție pentru Prea mult timp fără a -și schimba greutatea.

    Îmbunătățirea proceselor (PI)

    Henry Ford Health System este dedicat evaluării, monitorizării și îmbunătățirii calității sale prin utilizarea multor instrumente de proces și îmbunătățirea performanței. Multe dintre aceste instrumente au fost învățate din industrie, cum ar fi Lean, Managementul calității totale, Six Sigma și PDSA (plan/do/studiu/act).

    calitate

    asistență medicală de calitate este Cât de bine un medic, un spital, un plan de sănătate sau un alt furnizor de asistență medicală își menține membrii sănătoși sau îi tratează atunci când sunt bolnavi. Asistența medicală de bună calitate înseamnă a face ceea ce trebuie la momentul potrivit, în mod corect, pentru persoana potrivită și obținerea celor mai bune rezultate posibile.

    ajustat la risc

    pentru a calcula spitalul Ratele de deces și ratele de readmisie, Medicare folosește o procedură statistică complexă. Ratele sunt ajustate la risc, ceea ce înseamnă că calculele iau în considerare cât de mult au fost pacienții bolnavi atunci când au intrat pentru șederea inițială la spital. Când ratele sunt ajustate la risc, înseamnă că spitalele care, de obicei, au grijă de pacienții bolnavi nu vor avea o rată mai proastă doar pentru că pacienții lor erau mai bolnavi când au ajuns la spital. Când ratele sunt ajustate la risc, ajută la comparații corecte și semnificative.

    readmisii

    pacienți care sunt externati din spital, uneori se întorc pentru o boală care ar putea fi sau nu legată la prima lor admitere. Re-admisiile la spital în termen de 30 de zile de la externare sunt monitorizate cu atenție și sunt urmărite de CMS. Acestea sunt incluse în CMS Pay pentru măsuri de performanță. Readmisiile din toate cauzele sunt evaluate cu atenție, iar spitalele au dezvoltat multe programe pentru a îmbunătăți trecerea de la spital la casă pentru a preveni readmisii inutile.

    mortalitate ajustată la severitate

    o rată calculată de mortalitate (rata de deces), pe baza severității unei afecțiuni morbide (stare bolnavă, dizabilitate sau sănătate precară din cauza oricărei cauze). Aceste date sunt utilizate pentru a determina rambursarea corespunzătoare de la Medicare.

    Comisia comună

    O organizație care evaluează și acredită organizațiile și programele de asistență medicală din Statele Unite. Comisia comună este o organizație independentă, fără scop lucrativ. Comisia comună analizează cât de bine tratează un spital pacienții și cât de bun sunt personalul și echipamentul unui spital. Un spital este acreditat de comisia comună dacă respectă anumite standarde de calitate. Aceste verificări se fac cel puțin la fiecare 3 ani.

    July 15, 2022
    top
    © 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
    X