Simptome ale sclerozei multiple Nu există un singur test pentru a determina dacă o persoană are MS.

Simptome ale sclerozei multiple Nu există un singur test pentru a determina dacă o persoană are MS.

Tratamentul dvs. va fi specializat pentru dvs., iar planul dvs. de îngrijire personalizat poate include:

 • Observație: simptomele ușoare ale sarcoidozei se pot rezolva treptat de unul singur. În acest caz, vom face check -in cu tine o dată sau de două ori pe an. Această examinare de rutină poate include teste de sânge, radiografii toracice, scanări PET sau un examen de ochi.
 • Corticosteroizi: Persoanele cu sarcoidoză mai severă pot găsi alinare de la medicamentele corticosteroizi, care reduc inflamația din organism. Mulți oameni necesită aceste medicamente timp de unu până la doi ani. Unii dintre cei mai gravi pacienți pot lua terapia cu corticosteroizi de -a lungul vieții. Deoarece steroizii pot crește riscul de osteoporoză (pierderea masei osoase), susținem agresiv sănătatea oaselor în timpul acestui tratament.
 • medicamente imunosupresoare nesteroidie sau în loc de corticosteroizi. Aceste medicamente pot reduce efectele negative ale medicamentelor cu steroizi. Uneori, acestea sunt numite medicamente anti-sarcoide care modifică boala (DMASD).
 • inhibitori TNF-alfa: unele tipuri de sarcoidoză nu răspund la steroizi sau DMASD. Pentru aceste cazuri, folosim de obicei un tip de medicamente numit inhibitor TNF-alfa. Aceste medicamente, cum ar fi Remicade® (infliximab), tratează adesea boli autoimune.
 • Terapii de studiu clinic: unii pacienți au opțiunea de a încerca noi terapii prin studii clinice. Aceste studii pot oferi noi medicamente pentru sarcoidoză care nu au fost încă aprobate pentru o utilizare mai largă. Participăm la Institutele Naționale de Sănătate (NIH) și la alte studii sponsorizate.
 • Transplant de organe: este rar, dar unele persoane care trăiesc cu sarcoidoză experimentează o insuficiență ireversibilă a organelor. Acești pacienți pot necesita un transplant de organe. Cel mai adesea, oamenii primesc un transplant de inimă, plămâni sau ficat.

Îngrijirea cuprinzătoare a sarcoidozei la Henry Ford

Sarcoidoza poate fi complexă. La Henry Ford, oferim îngrijiri optime pentru această condiție provocatoare. Oferim:

Abordarea echipei

Echipa noastră multidisciplinară lucrează împreună pentru a diagnostica și trata starea dvs. Clinica noastră de sarcoidoză reunește experți în cardiologie (inimă), pulmonologie (plămâni), neurologie (creier), oftalmologie (ochi) și dermatologie.

Îngrijire personalizată

este posibil să fi avut multe Teste și proceduri deja. Diagnosticarea sarcoidozei poate fi complexă, iar tratamentul variază în funcție de nevoile dvs. La Henry Ford, veți primi o evaluare minuțioasă și personalizată. Vă vom ajuta să înțelegeți starea dvs. particulară și ce ar putea ține viitorul.

experți în pulmonologie

Uneori, putem înțelege cel mai bine o condiție pulmonară, privind în interiorul plămânilor, pe care îi facem Prin programul nostru avansat de bronhoscopie și pulmonologie intervențională. Această specialitate medicală oferă diagnostic și tratament nechirurgical pentru această afecțiune pulmonară. Experții noștri pulmonari de sarcoidoză vor concepe un plan de droguri pentru dvs. și vă vor discuta despre modul în care vă vom monitoriza starea. În cazuri foarte rare, se poate discuta despre transplantul pulmonar.

Experți sarcoide cardiace

Experții noștri cardiaci au cunoștințe în diagnosticul și tratamentul sarcoidului cardiac și vor evalua dacă alte boli contribuie la Probleme cu inima. Electrofiziologii noștri sunt experți în problemele electrice ale inimii sarcoide și pot ajuta la tratarea anomaliilor ritmului cardiac cu medicamentele sau o procedură numită ablație. Experții noștri de imagistică cardiacă au cea mai recentă tehnologie pentru a ajuta la diagnosticul sarcoidului cardiac. Experții noastre sarcoide de insuficiență cardiacă îți pot trata inima dacă devine slabă sau ar trebui să ai cazul neobișnuit care necesită un transplant de inimă.

Experți în neuro-oftalmologie

De multe ori cerem pacienților cu sarcoid sau suspect Sarcoid pentru a vedea un neuro-oftalmolog pentru un examen complet. Experții în acest domeniu pot identifica dovezi de sarcoid în creierul sau ochiul tău.

Experți dermatologie

pacienții cu sarcoid pot experimenta diverse erupții cutanate și leziuni ale pielii. Pielea este un loc ușor pentru biopsie pentru a ajuta la stabilirea diagnosticului. Experții noștri dermatologie din Sarcoid vor face un examen minuțios de piele și vor discuta dacă este necesară biopsia sau tratamentul sarcoidului cutanat.

tremor

De aproape două decenii, echipa de la Tulburările de mișcare ale lui Henry Ford Centrul a fost un lider național în îngrijire de înaltă calitate și plină de compasiune pentru cei care suferă de tulburări de mișcare, inclusiv tremor. Oferim o varietate de opțiuni de tratament pentru gestionarea acestei afecțiuni frustrante și uneori dezactivante, inclusiv tratamente chirurgicale.

Ce este tremorul?

tremor se referă la agitare ritmică a unei părți ale corpului. Tremor esențial (ET) este cel mai frecvent tip de tremor. Dacă suferiți de această afecțiune, puteți fi frustrat sau obosit să auziți că par „nervos”. Acte simple, cum ar fi semnarea unei verificări în public, vă pot provoca anxietate.

et afectează de obicei mâinile, dar vă poate afecta și:

 • Capul și gâtul
 • Face
 • Jaw
 • Limba
 • voce (provocând un sunet tremur sau quavering)
 • trunchi
 • Picioarele (rare)

Severitatea tremurului poate varia foarte mult de la oră la oră și zi la zi. Situațiile stresante, foamea sau exercițiile fizice pot înrăutăți tremura.

Îngrijirea virtuală

Avem opțiuni de îngrijire virtuală disponibile, astfel încât să puteți vedea medicul fără a pleca fără a pleca Acasă. Aflați dacă îngrijirea virtuală este potrivită pentru dvs.

Aflați mai multe

tremor esențial (ET): Diagnostic de experți la Henry Ford

ET este una dintre cele mai frecvente tulburări de mișcare, dar poate fi dificil să diagnostica. Medicii trebuie să distingă ET de mai multe alte cauze ale tremorului pentru a -l trata eficient. Din păcate, doar o mică parte din persoanele cu ET primesc diagnosticul adecvat și primește ajutorul de care au nevoie. Specialiștii tulburărilor de mișcare de la Henry Ford sunt experți în diagnosticarea acestei afecțiuni.

Cum este tratat tremorul esențial?

Oferim mai multe tratamente eficiente pentru tremor care vă pot oferi ajutor.

 • Medicamente: propranololul și primidonul, printre alte medicamente, sunt prescrise în mod obișnuit pentru a ajuta la tratarea sau reducerea simptomelor tremorului. Alte medicamente includ topiramat, gabapentină și clonazepam. Injecțiile ce este removio botulinice (Botox®) sunt utile pentru tremurul capului.
 • Stimularea creierului profund: Dacă medicamentele sunt ineficiente sau provoacă efecte secundare neplăcute, stimularea profundă a creierului este o procedură neurochirurgicală aprobată de FDA, care a furnizat mulți pacienți cu o scutire semnificativă de simptomele lor.

MS (scleroză multiplă)

Centrul de boli neurodegenerative Henry Ford include experți naționali în diagnosticul și gestionarea sclerozei multiple (SM) , o tulburare a sistemului nervos central care afectează creierul, măduva spinării și nervii optici.

Ce este scleroza multiplă?

MS se crede că este o boală autoimună, ceea ce înseamnă că The The The The The The Thepetul Boala este cauzată de propriul sistem imunitar al organismului. Este o boală cronică, adesea dezactivată, care atacă sistemul nervos central (creierul și măduva spinării). Simptomele pot fi ușoare, cum ar fi amorțeală la membre sau severă, cum ar fi paralizia sau pierderea vederii.

Scleroza multiplă afectează de obicei femeile mai mult decât bărbații. Tulburarea începe cel mai frecvent între 20 și 40 de ani, dar poate fi văzută la orice vârstă.

Virtual Care

avem opțiuni de îngrijire virtuală disponibile, astfel încât Vă poate vedea medicul fără să plecați de acasă. Aflați dacă îngrijirea virtuală este potrivită pentru dvs.

Aflați mai multe

Ce cauzează scleroza multiplă?

Cauza exactă nu este cunoscută, dar se crede că scleroza multiplă rezultă din deteriorarea tecii de mielină, Material de protecție care înconjoară celulele nervoase. Este o boală progresivă, ceea ce înseamnă că leziunile nervoase se agravează în timp.

Simptomele sclerozei multiple

Nu există un singur test care să stabilească dacă o persoană are SM. Deoarece simptomele SM pot imita multe alte tulburări neurologice, un diagnostic se face prin excluderea cu atenție a altor afecțiuni. Simptomele sclerozei multiple pot include:

 • vedere neclară sau dublă
 • distorsionarea culorii-roșu-verde sau chiar orbirea într-un ochi
 • slăbiciune musculară în Extreme și dificultăți cu coordonarea și echilibrul
 • Paralizia
 • Sentimente precum amorțeală, înțepătură sau pini și senzații de ace
 • Durere
 • Discurs Impedimente
 • Tremuri
 • Dizziness
 • Pierderea auzului
 • Dificultăți cu concentrare, atenție, memorie și judecată
 • Depresie

Pe parcursul bolii, unele simptome pot veni și pleacă, în timp ce altele pot fi mai durabile. Majoritatea persoanelor cu SM prezintă de obicei recidive (flăcări) ale simptomelor, urmate de remisiuni (perioade complete de recuperare). Alții pot avea forme mai progresive ale bolii, ceea ce înseamnă că prezintă o agravare constantă a funcției neurologice fără recidive distincte sau remisiuni.

Diagnostic avansat de SM la Henry Ford Hospital

Scleroza multiplă este dificil de diagnosticat, deoarece nu există un test definitiv pentru identificarea bolii. Diagnosticul implică în mod obișnuit:

 • Examinarea neurologică completă, inclusiv o revizuire a istoricului dumneavoastră medical
 • Studii de imagistică a creierului și a coloanei vertebrale
 • Testul de puncție lombară
 • Analiza sângelui

Tehnici de testare avansată la Centrul de Boli Neurodegenerative Henry Ford includ și:

 • Imagistica prin rezonanță magnetică (RMN): Progrese în RMN au îmbunătățit capacitatea de a diagnostica SM. Modificările legate de boli ale creierului sau măduvei spinării sunt detectate de RMN în mai mult de 90 la sută dintre persoanele suspectate de a avea SMS.
 • Spectroscopia prin rezonanță magnetică nucleară (RMN): o tehnică non-invazivă folosită pentru evaluarea evaluării The Evaluarea The Evaluarea The Evaluarea The Evaluarea The Evaluarea The Evalue The the the the the Bioenergetică a mușchilor, un studiu furnizat de doar câteva centre din Statele Unite
 • Electromiografie (EMG): un examen de diagnostic care evaluează sănătatea mușchilor și a nervilor care îi controlează prin măsurarea activității electrice musculare

Cancer esofagian

factori de risc, simptome și opțiuni de tratament pentru cancerul esofagian.

Esofagul este tubul care transportă alimente de la gât până la gât până la stomacul. Cancerul esofagian poate începe oriunde de -a lungul esofagului, dar apare cel mai des în porțiunea inferioară.

Cancerul esofagian nu este adesea diagnosticat până când este într -un stadiu avansat. Specialiștii noștri digestivi și în cancer toracic combină o abordare a echipei cu tehnologia pentru a dezvolta un plan de tratament personalizat care să ofere cel mai bun rezultat pe termen lung. Suntem printre doar o mână de spitale din țară care efectuează esofagectomie asistată de robot, o intervenție chirurgicală pentru a elimina o tumoră, precum și o parte a esofagului. De asemenea, avem chirurgi experimentați în interpunerea colonică (folosind o parte a rectului pentru a reconstrui esofagul după operație).

Această boală și unele tratamente pot face înghițirea dificilă sau imposibilă. Oferim opțiuni de tratament paliativ pentru a minimiza disconfortul și a îmbunătăți calitatea vieții.

Solicitați informații despre studiile clinice

dacă ați fost diagnosticat cu cancer esofagian, este posibil să avem un studiu clinic pentru dvs. Mai multe informații

factori de risc pentru cancerul esofagian

Oricine poate obține cancer esofagian, dar unii factori de risc includ:

 • Fiind mai vechi de 55
 • A fi masculin
 • consum de alcool greu
 • Fumatul sau utilizarea tutunului de mestecat
 • Având oricare dintre următoarele condiții:
 • Ahalasia (eșecul sfincterului esofagian de relaxare)
 • Esofagul lui Barrett
 • Reflux biliar
 • Boala de reflux gastroesofagian (GERD)
 • Cancer de cap și gât

Tipuri de cancer esofagian

Există două tipuri principale de cancer esofagian:

 • Adenocarcinom : Aceasta este cea mai frecventă formă de cancer esofagian. De obicei, afectează glandele din porțiunea inferioară a esofagului.
 • Carcinomul cu celule scuamoase: această formă de cancer esofagian afectează celulele care acoperă porțiunea mijlocie a esofagului.

Simptomele cancerului esofagian

Din păcate, simptomele cancerului esofagian nu pot fi vizibile până când boala va fi avansată. Simptomele pot include:

 • Dificultate înghițirea sau o senzație de sufocare atunci când mănânci
 • Arsuri la stomac
 • Indigestion
 • Dureri în piept sau presiune
 • Pierderea în greutate neexplicată

Opțiuni de tratament pentru cancerul esofagian

Medicul poate recomanda unul sau mai multe tratamente în funcție de tipul de cancer esofagian și de dumneavoastră Sănătate și preferințe personale. Tratamentul poate include:

 • Chimioterapie
 • Esofagectomie
 • Interpunerea colonică (utilizați o parte a rectului pentru a reconstrui esofagul după Chirurgie pentru cancer)
 • Radioterapie
 • participăm la o serie de studii clinice, care permit pacienților acces la medicamente și metode de tratament care nu sunt încă disponibile publicului larg. Discutați cu medicul despre dacă vă puteți califica pentru un studiu clinic.

  Tratamente paliative pentru îngrijirea cancerului esofagian

  Cel mai frecvent simptom al cancerului esofagian avansat este dificultatea sau incapacitatea de a înghiți. Acest lucru se datorează tumorii care obstrucționează esofagul.

  Oferim o serie de tratamente paliative pentru a minimiza disconfortul și a facilita înghițirea. Unele dintre aceste opțiuni includ:

  • Dilarea esofagului îngustat cu un tub care este trecut prin gură și apoi scos. Această opțiune oferă relief pe termen scurt și există un risc de perforație (ruperea unei găuri în esofag).
  • Poziționarea stenturilor (tuburilor) metalice (tuburi) permanent în esofag. Această procedură are un risc ridicat de perforație, dar relieful durează mai mult.
  • Utilizarea unui fascicul laser pentru a încălzi și vaporiza tumora pentru a redeschide treptat esofagul. Această terapie este eficientă și relativ sigură.
  • Folosind terapie fotodinamică (PDT) – o substanță pentru a face tumorile sensibile la un tip special de lumină laser. Când mucoasa esofagului este expusă la această lumină, tumora vizată este ucisă.
  • Alte tehnici de distrugere a tumorilor, cum ar fi crioterapia la înghețarea tumorilor sau injectarea substanțelor direct în tumoră.

  Oferim servicii de reabilitare pentru a vă ajuta să recâștigați funcțiile de înghițire și alimentație. De asemenea, avem consilieri și grupuri de asistență disponibile pentru a vă ajuta prin tratament și recuperare.

  Servicii de electrofiziologie

  Când aveți o aritmie, aveți nevoie de o echipă care să poată determina de ce inima vă bate și inima lent, prea rapid sau eratic.

  la Henry Ford Heart & amp; Institutul vascular, echipa noastră de electrofiziologie este specializată în diagnosticarea și tratarea problemelor cu sistemul electric al inimii. Folosim cea mai recentă tehnologie pentru a identifica cauza aritmiilor și pentru a determina când aveți nevoie de îngrijire. Dezvoltăm un plan de tratament personalizat care va reveni ritmul inimii tale.

  Aflați mai multe despre tipurile de aritmii tratate la Henry Ford Health System.

  • Găsiți medici medici
  • Găsiți locații Găsiți locații

  De ce să alegeți Henry Ford pentru aritmia Care?

  Fiecare aritmie este diferită. Când ne alegeți, primiți o echipă care găsește și oferă cele mai bune tratamente pentru fiecare persoană pe care o ajutăm.

  Veți beneficia de:

  • Expertiză: Echipa noastră este condusă de electrofiziologi, cardiologi care se specializează în îngrijirea ritmului cardiac. Au trecut teste voluntare ale abilităților și cunoștințelor lor pentru a câștiga certificarea consiliului de administrație și pentru a forma una dintre cele mai experimentate echipe din regiune. Aceștia ajută mii de oameni în fiecare an, în timp ce efectuează mii de proceduri.
  • Muncă în echipă: Fellows special instruiți, asistenți medicali, asistenți de medic și asistente de dispozitive care completează echipa noastră de aritmie. Lucrând împreună, oferim cea mai bună îngrijire atât pentru tulburări de ritm cardiac de rutină, cât și de rutină. De asemenea, suntem parteneri cu medicii Henry Ford în alte specialități cardiace ori de câte ori este nevoie.
  • Ultimele teste: Pe lângă expertiză, instrumentele specializate sunt esențiale pentru diagnosticarea cu exactitate a tulburărilor de ritm cardiac.
  July 15, 2022
  top
  © 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
  X