Pulzáló bab és extra zöldségek, majd kialakítva zöldség hamburgerekké

Pulzáló bab és extra zöldségek, majd kialakítva zöldség hamburgerekké

Ha azt tervezi, hogy egy olyan receptet főz, amely három órát vesz igénybe, és 40 különféle összetevőt igényel, természetesen egy csomó időt fog enni. A minimális összetevőkkel rendelkező receptek választása (vagy recept nélkül freestyting), valamint a fény előkészítésének idő előtti felgyorsítása.

Olyan korszakban is élünk, ahol oly sok csodálatos szerszám és felszerelés van, hogy megkönnyítsük az életünket, például a lassú tűzhelyeket és az azonnali edényt, ahol nem kell láncolni a tűzhelyre, hogy finom ételeket élvezhessünk.

Igen, egy kis időt kell fordítania a nulláról történő főzésre – ez csak akkor történik meg, ha ténylegesen rangsorolja az ütemtervet -, de oly sokféle módon töltheti ezt az időt a konyhában, amire belemerülünk. Sokkal részletesebben a kulináris táplálkozási szakértői programban.

Az egészséges táplálkozás és a főzés nem bonyolult, hacsak nem túl bonyolítják be. Az egyszerű receptek kiválasztása, amelyek minimális felszerelést és alapvető összetevőket használnak, a folyamatot kibontják, így nem fut a városban, speciális ételeket keres, vagy hosszú főzési utasításokat keres.

Hasznosnak találjuk, hogy megszervezzük a semmiből történő főzéskor, ami azt jelentheti, hogy egy menüterv létrehozását vagy étkezés előkészítését készíti, de ha egyszer bekerül egy rutinba, nem kell feltalálnia a kereket – könnyen elkészítheti ugyanezt Újra és újra receptek, és szezonális összetevők, valamint gyógynövények és fűszerek felhasználásával cseréljék fel őket, hogy érdeklődést és változatosságot adjunk. A próbálkozásból!

Ha tudsz olvasni, főzhet! Csak tartsa egyszerűen (lásd a fenti 1. és 2.). Igen, könnyebb, ha valaki más megcsinálja, de mindenkinek tudnia kell és tudnia kell, hogyan kell főzni. Nem kell, hogy divatos legyen. Van egy magasabb szintű készség, amelyet az éttermi szakácsok birtokolnak, ami egyszerűen nem szükséges egy otthoni konyhában. Ne félj meg a hírességek szakácsok vagy drámai főzési show -k a televízióban, amelyek felkérik a versenyzőket, hogy 15 perc alatt készítsenek elegáns ételt a véletlenszerű alapanyagokból.

Biztosan nem utasítjuk el a képzett szakácsok tehetségét és művészetét: ezért élvezik az emberek az éttermekben való étkezést. De az otthoni főzési szempontból depystify a folyamatot: még egyszer, ha el tudja olvasni és követni az utasításokat, főzhet.A

éttermi ételek, kivitel és előrecsomagolt ételek költségesebbek, mint az otthoni ételek készítése. Az emberek egyre több pénzt költenek az étkezésre, de egy nemrégiben készített jelentés azt találta, hogy egy étteremben való étkezés (vagy egy olyan kézbesítési alkalmazásból származó, mint az Ubereats) étkezés ötször drágább, mint az otthoni főzés.

Nem tagadjuk, hogy az élelmiszerköltségek növekednek, és azok számára, akik élelmiszer -sivatagokban élnek, nehéz megtalálni az összetevőket, amelyekkel főzni kell, de azok, akik hozzáférhetnek egy jó élelmiszerbolthoz, sok pénzt takaríthatnak meg főzés útján a semmiből.

Ha elsősorban drága ételeket vásárol, például szarvasgombaolajat vagy kaviárot, vagy vásárol ételeket, amikor szezonon kívül van, akkor igen, akkor határozottan egy csomó pénzt költesz. A költségvetés-barát összetevők kiválasztása és a költségvetés-barát receptek létrehozása azonban segíti az egészséges étkezést alacsonyabb költségek mellett. Az élelmiszer-pazarlás csökkentése azáltal, hogy ténylegesen felhasználja azt, amit vásárol, vagy újra megújítja a maradékot, hosszú utat is megtesz!

Az élelmiszerköltségek mérlegelésekor is szélesebb körben kell gondolkodnunk: Mi az általános hatás az egészségre és az életminőségre? A felmérési adatok egyik elemzésében az otthon főzött tanulmányi résztvevők nagyobb valószínűséggel egészségesebbek voltak anélkül, hogy többletköltséget okoznának – míg azok, akik gyakran több pénzt költöttek az alacsonyabb minőségű ételekért. Egy másik tanulmány azt találta, hogy azok, akik otthon főztek (hetente legalább ötször), jobb minőségű étrendet fogyasztottak, több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztottak, és valószínűbb, hogy egészséges súlyukban vannak.

Az olcsó kényelmi ételek a pillanatban kevesebbet fizethetnek, de később többet fizethet az egészségügyi ellátási költségekben vagy a betegség miatti elveszített jövedelemben.

Nincs szüksége egy csomó szerszámra és berendezésre az egészségesebb főzés elindításához a semmiből. Íme néhány alapvető, olcsó eszköz, amellyel megkezdheti. Még nem is van szüksége egy teljes konyhára, hogy otthon egészséges ételt készítsen! Vessen egy pillantást néhány praktikus berendezésre, ha egy kis helyen szeretne főzni, mint például kollégiumi szobát vagy Bachelor apartmanot konyhasarokkal. Nem vagyunk nagy rajongói az egyszer használatos eszközöknek, mint például az avokádó szeletelők vagy a banán tokok-így kihagyhatod azokat.

Van egy oka annak, hogy folyamatosan elérjük a burgonya chipset vagy levest egy dobozból – a vállalatok só, cukor és zsír felhasználásával manipulálják az ízlelőbimbóinkat, így egy boldogságpontot érünk el, és örömmel érezzük magunkat, amit eszünk és don ‘ Nem akar megállni. Azokban a pillanatokban úgy gondoljuk, hogy a fagyasztott pizza, amelyet eszünk, a legjobb dolog.

Itt van egy titok: A semmiből főzött tápláló ételek általában jobban ízlik, mint a boltban vásárolt alternatívák. Csak nem veszünk észre, amíg nem készítünk saját fűszereket, gluténmentes kenyeret, dekadens sütiket, teljes ételeket vagy tejmentes fagylaltot. Miután kipróbálta a házi készítésű verziót, nagyon nehéz visszamenni a boltokban vásárolt vagy kivételi lehetőségekhez. Nézze meg ezeket a kulináris táplálkozási csereeket, hogy mit cserélhet olyan tárgyakra, mint a chipek és a margarin.

Csak unalmas emberek unatkoznak, igaz? (Csak viccel!). Függetlenül attól, hogy ellenőrizzük a hajtásainkat kis farokról, egészséges charcuterie táblát, egy tétel gluténmentes sütiket sütve vagy tejmentes csokoládé desszertet sütve, mindig örömet és boldogságot találunk a folyamatban.

A kulináris táplálkozási szakértői programnak a legjobb ehető házi feladata. Diákjaink minden héten új recepteket és technikákat fedeznek fel a recept -hozzárendelések révén (és lehet, hogy az oktatóvideóinkban táncolnak és énekelnek). Megtanítjuk, hogyan lehet saját receptjeit létrehozni és kísérletezni a konyhában – izgalmas új, egészséges receptekhez vezetve!

Egészségesebb főzés a saját konyhájában megéri az idejét és erőfeszítéseit. Ha segítségre és inspirációra van szüksége, a kulináris táplálkozási szakértői program olyan táplálkozási stratégiákat kínál, amelyeket alkalmazhat a mindennapi étkezésre, pozitívan befolyásolja önmagának és családjának egészségét és jólétét, és segíthet új karrierbe lépni, vagy javíthatja a munkát, vagy javíthatja a munkát. Jelenleg csinálod.

Ha valaha is vásárolt ételt egy csomagban – ami őszintén szólva, a legtöbbünk – látta, hogy egy dátumot bélyegeztek valahol. Ezeket a legjobb dátumokat a fogyasztók irányítására szánják, hogy okos döntéseket hozhassanak maguknak és családjuknak. Időnként azonban ezek a dátumok és az, amit jelentenek, zavaró lehet – tehát lebontjuk azt, amit a legjobban tudnia kell a dátumok előtt.

Mi a legjobb a dátumok előtt?

Nagyon kevés ételnek van valódi lejárati dátuma. A legtöbb címke „legjobban” lesz; Ez jelzi azt a dátumot, amellyel az étel elveszítheti frissességét, táplálkozási értékét, textúráját vagy ízét. Láthat olyan önkéntes kifejezéseket is, mint:

‘Felkészült ”„Csomagolva”’használni valami által’„Fagyasztja be”A „Sell by”

babaképlet és az étkezés helyettesítő képletei valódi lejárattal rendelkeznek, szemben a „legjobb előtt” dátummal.További információ az Egyesült Államokban a legjobb dátumokról

Élelmiszerminőség Vs. Élelmiszer -biztonság

A legjobb a dátumok előtt, nem azt jelenti, hogy az étel biztonságos-valószínűleg mindannyian kinyitott csomagokat tejmentes joghurt vagy hummusokból, csak hogy megtaláljuk, hogy vannak darabjai. Két külön kérdés van a játékban: az élelmiszerminőség és az élelmiszerbiztonság. Lehetséges, hogy egy héttel a legjobb dátum előtt megnyithatja a guacamole csomagot, és nincs problémája, vagy egy héttel a legjobban a legjobban a dátum előtt, és teljesen száraznak találja.

Sok étel hosszú eltarthatósággal rendelkezik, különösen megfelelő tároláskor, beleértve:

bab és hüvelyesekGluténmentes szemcsékDiófélék és magvakKonzerv halSó, gyógynövények és fűszerekGluténmentes lisztekSzárított és fagyasztott gyümölcsMéz

Még a friss ételek, például a tojás, a gyümölcs és a zöldségek is tarthatnak, ha a legjobb körülmények között tárolják.

Szerezd meg a termékek tárolási útmutatóját az alábbi űrlap kitöltésével!

Keresztnév* E -mail* Igen!* Szeretném ezt a letöltést és a fantasztikus frissítéseit. Ha azt szeretné, hogy ezt a letöltést az e -mail listánkhoz csatlakozzon, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot közvetlenül.Namethis mező érvényesítési célokra, és változatlanul kell hagynia.

Δ

a legjobb dátumok, a fogyasztói zavar és az élelmiszer -hulladékok

előtt

A kutatások azt mutatják, hogy sokan összezavarodnak abban, hogy mit jelent a legjobban a dátumok. Az emberek általában ezeket a dátumokat evangéliumnak tekintik, és dobnak valamit, amikor még mindig jó enni. Érthető: Senki sem akar megbetegedni az elkényeztetett ételek fogyasztása miatt!

Sajnos ez az óvatosság sok élelmiszer -pazarláshoz vezethet az otthonban. Egy tanulmányban a fogyasztók 84% -a jelentette, hogy a csomagolás dátuma közelében élelmet dobtak ki. Az élelmiszerbolt szintjén a személyzet eltávolítja az ételeket a csomagok előtt vagy annak közelében, tudva, hogy nem fog eladni – az egyik élelmiszerbolt -menedzser becslése szerint üzletének 2–3% -át dobja el. Amikor figyelembe vesszük a fogyasztók és üzletek kumulatív hatását, akkor ezt sok ételt dobják el; Különösen akkor, ha oly sok embernek a világ minden tájáról nincs elég enni.

Az

élelmiszer -pazarlásnak is környezeti hatása van. Az eldobott ételeknek valahova kell menniük. Sok esetben egy hulladéklerakóban rothad, és üvegházhatású gázkibocsátást eredményez. Amikor eldobjuk az ételt, az összes energiát el is pazaroljuk az étel létrehozásához.

És nem felejthetjük el a pénzügyi hulladékot, mivel az a saját bankszámláinkhoz is kapcsolódik. További információ az élelmiszer -pazarlásról, és felfedezheti a nulla hulladék recept inspirációját ebben a bejegyzésben.

Hogyan lehet navigálni a dátumok előtt

Gondolj a legjobban a dátumok előtt, mint javaslatok, nem a dogma. A tárolás nagymértékben befolyásolja az étel frissességét, ízét és textúráját, ezért ügyeljen arra, hogy az optimális frissesség érdekében tárolja. A csomagolás dátumainak navigálásának egyéb módjai a következők:

Használja az érzékeit – látás, íz, illat, érintés – az ételek felméréséhezKészítsen étkezési terveket és bevásárló listákat, így vásárol (és eszik!), Amire szüksége vanRendszeresen válasszon át a kamráját, hogy a legjobban értékelje a dátumokat, és prioritást élvez a csomagolt áruk fogyasztásának legkorábbi dátumaivalHasználja ki a fagyasztóját az ételek életének meghosszabbításáhozTanulja meg elsajátítani a maradványok újbóli megújítását, hogy jazz-t készítsen egy olyan elem vagy összetevő, amely elvesztette a textúrájának vagy ízének egy részét. Igen!* Szeretném ezt a letöltést és a fantasztikus frissítéseit. Ha szeretné, ha ezt a letöltést az e -mail listánkhoz csatlakozná, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot közvetlenül.Commentshis A mező érvényesítési célokra, és változatlanul kell hagynia.

Δ

Ennek a know-how-nak a használatával reméljük, hogy bízik abban, hogy megalapozott döntéseket hozzon a legjobban, mielőtt a csomagokban látható!

Egy forgalmas hét közepette általában nem reális főzni és három ételt készíteni és két snacket készíteni minden nap. Az étkezési előkészítés hivatalos oldal és a kötegelt főzés óriási szerepet játszik az egészséges szokások kialakításában és az ételek készítésében az asztalon, de a maradék ételek és összetevők felkészítésének ismerete egy egyedi készség, amely óriási időt és pénzt takaríthat meg. Ráadásul a maradékok valami újvá történő átalakítása elősegíti az élelmiszer -pazarlás jelentős csökkentését.

Ha kíváncsi, hogy mit kezdjen a maradványaival, íme néhány általános maradék összetevő, és hogyan lehet új életet belélegezni bennük.

Mi a teendő a maradékokkal

főtt rizs + egyéb gluténmentes szemcsék

Valójában szeretünk extra rizst és gluténmentes szemcséket főzni, így van néhány maradékunk! Ha a kezedben van maradék rizs, akkor használja azt:

Friss-sütéssel friss zöldségekkel és kedvenc ételeivel.Dobja el egy edénybe friss dió tejjel, vízzel, fűszerekkel és természetes édesítőszerekkel a zabkása számára – majd töltse le szárított gyümölcsökkel, diófélékkel vagy kókuszdióval.Pulzáljon be babral és extra zöldségekkel, majd formáljon zöldség hamburgerekkéPárosítson párolt zöldséggel és a választott fehérjével a gyors + egyszerű étkezéshezHajtson be egy friss salátába ebédreKészítsen tölteléket babokkal, zöldségekkel vagy húst a töltött paprikáhozTekerje fel néhány sushi -t a Nori Saweed használatávalFőzzen tejmentes rizs puding

mandula pép

Szeretjük a diótejet a semmiből készíteni, tehát sok maradék anyával és magpéprel végezzünk! Mentse el a pépet egy táskában vagy edényben a fagyasztóban, és ha elég itt van, akkor 9 módja van annak használatához.

Közös maradék összetevő, különösen az ünnepi időszak körül. Íme, mit lehet tenni a főtt csirke vagy a pulyka maradványaival:

Készítsen egy szendvicset vagy salátacsomagolást kenyérmentes alternatíváhozAprította be a kedvenc tejmentes leves receptjébe, például a csirkeleves vagy a tortilla levesbeHasználja a saláta tetején vagy párosítson sült zöldségekkelKészítsen egy csirke- vagy pulyka edényt egy gluténmentes kéreggelHasználjon töltéssel a betöltött nachókhozCurry-ízű edényekben használniTöltse be őket burritókba, vagy készítsen enchiladákatSüss egy édes burgonyát, majd szeletelje fel a felét és a tetejét maradék csirkével/pulyka, salsa és guacamole -valNe felejtsd el elmenteni a csontokat, hogy tápláló csontlevest készítsenek

Az alábbi űrlap kitöltésével szerezze be a bab és a gabona főzési útmutatóját. Igen!* Szeretném ezt a letöltést és a fantasztikus frissítéseit. Ha szeretné ezt a letöltést, anélkül, hogy csatlakozna az e -mail listánkhoz, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot közvetlenül.

Δ

hamburgerek

A

vegetáriánus vagy hús hamburgerek nagyszerű receptek a tételek főzéséhez, de néha nem akarja, hogy ugyanolyan régi módon legyenek a zsemle vagy a salátalevelek. Ehelyett próbáljon kiszolgálni a maradék hamburgereket:

Az egészséges sült francia krumpli oldalávalÖsszeomlott egy saláta fölöttBontott hamburgerlevesre vagy lasagna levesreEgy bolognai mártással gluténmentes tészta vagy cukkini tésztávalMint egészséges pizza öntettel

saláta zöldek

nem használta fel az összes sötét leveles zöldedet ezen a héten? Rendben van! Töltsön ki extra életet a zöldéből, mielőtt rosszul mennek:

Levelje őket alacsony glikémiás gyümölcsökkelBlanch, aprítsa meg és fagyasztja le későbbBlitz olívaolajjal, citrom-, táplálkozási élesztővel és napraforgómagokkal diómentes pestohozKészítsen néhány zöld turmixot, és fagyasztja be őketSzuktassa meg őket egy pot-ételek vagy azonnali edényes ételek főzésének végénBake Kale Chips

sült zöldségek

Szeretünk sok zöldséget enni itt a Kulináris Táplálkozási Akadémián, és a pörkölésük valóban javítja az ízüket. Bármely maradék zöldséggel, amely a kezedben van, akkor:

omlett, frittat vagy rántott tojásokba hajtogathatDobja be az ízletes zabliszt vagy az ízletes palacsintaHasználjon egy sült sörben maradék rizzselSüss egy tokszeról vastag és krémes mártássalVigyen fel egy gyors és egyszerű levestTöltse be őket rizspapír -csomagolásba vagy salátapekélyekbeKeverje össze őket csicseriborsóval, hogy zöldségbe infundált hummust készítsen, vagy merítsenKészítsen vegetáriánus edénytHasználat pizza öntettelKeverje össze egy salátába babtal vagy gabonafélékkelHajtsa be őket gluténmentes laposkékre és más pékárukra (a pürét és a tökök nagyszerűek erre!)Ha friss zöldségei vannak, akkor nem kerültél a pörköléshez, próbáld meg a pickling -et

elavult kenyér

Csak annyi nap van, hogy enni avokádó pirítósot! Vegye ki a maradék gluténmentes kenyeret és:

blitz egy élelmiszer-feldolgozóban a zsemlemorzsák számára (mentse el a fagyasztóban lévő üvegeket későbbi felhasználáshoz)Süss egy glutén- és tejmentes kenyér pudingotKeverje össze a dióval, sült piros paprikával és fűszerekkel Muhammara számáraKészítsen krutinokatHozzon létre egy kenyérsalátát, rengeteg friss zöldséggel és paradicsommal

túlterhelt banán

Fotó: Az a tiszta élet

March 30, 2023
top
© 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
X