Iki 50% atvejų atsiranda dėl medicininės procedūros ar gydymo

Iki 50% atvejų atsiranda dėl medicininės procedūros ar gydymo

Šis receptas, aplietas saldžiu padažu, yra puikus pasirinkimas sveikai Valentino dienos vakarienei ir jam reikia tik vienos kepimo skardos!

Ingridientai

 • 4 lašišos filė (po 6 oz.);
 • 1 šaukšto sviesto;
 • 2 šaukštai rudojo cukraus;
 • 2 šaukštai sumažinto natrio sojos padažo;
 • 2 šaukštų Dižono garstyčių;
 • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus;
 • ½ arbatinio šaukštelio pipirų;
 • ⅛ arbatinio šaukštelio druskos;
 • 1 svaras šviežių šparaginių pupelių (supjaustytų).

Kryptys

 1. Įkaitinkite orkaitę iki 425 laipsnių F.
 2. Sudėkite filė į kepimo skardą, padengtą kepimo purkštuvu. Nedidelėje keptuvėje ištirpinkite sviestą ir įmaišykite rudąjį cukrų, sojų padažą, garstyčias, aliejų, pipirus ir druską. Pusę mišinio tepkite ant lašišos.
 3. Sudėkite šparagines pupeles į didelį dubenį. Pabarstykite likusiu rudojo cukraus mišiniu ir išmeskite, kad pasidengtų. Šparagines pupeles išdėliokite aplink filė. Kepkite, kol žuvis šakute pradės lengvai sluoksniuotis ir šparaginės pupelės taps traškios, 14–16 minučių.

Vieno puodo puttanesca

Šis receptas puikiai tiks poroms, ieškančioms sveiko vegetariško varianto Valentino dienos vakarienės šventei. Kaip rodo pavadinimas, šiam patiekalui gaminti naudojamas tik vienas puodas, todėl likusį vakarą galima leisti laiką kartu gaminant ką nors kita nei patiekalus.

Ingridientai

 • 12 weicode official uncijų vyšninių pomidorų;
 • ½ puodelio žaliųjų alyvuogių be kauliukų;
 • ½ puodelio šviežių petražolių lapelių, dar daugiau papuošimui;
 • 4 ½ stiklinės vandens;
 • 12 uncijų džiovintų linguine makaronų;
 • ½ puodelio kaparėlių;
 • 2 šaukštai alyvuogių aliejaus;
 • 1 arbatinis šaukštelis košerinės druskos;
 • ½ arbatinio šaukštelio šviežiai maltų juodųjų pipirų;

Kryptys

 1. Vyšninius pomidorus ir alyvuoges perpjaukite per pusę ir abu sudėkite į didelę, tiesią keptuvę. Stambiai supjaustykite petražolių lapelius ir suberkite į keptuvę. Įpilkite vandens, lingvino, kaparėlių, alyvuogių aliejaus, druskos ir juodųjų pipirų.
 2. Užvirinkite ant stiprios ugnies (tai užtruks apie 5 minutes). Virkite mišinį maišydami ir sukdami makaronus žnyplėmis, kad makaronai nepriliptų, kol makaronai taps al dente ir išgaruos beveik visas skystis, 8–10 minučių.
 3. Nukelkite nuo ugnies. Ant viršaus uždėkite daugiau šviežių petražolių. Paragaukite ir pagal poreikį pagardinkite dar druska.

Obuolių traškučiai dviems

Ar tikrai Valentino diena be saldumynų? Šis obuolių traškučių receptas buvo sukurtas specialiai dviem žmonėms, todėl tai puikus desertas jums ir jūsų partneriui po vakarienės Valentino dieną. Tai taip gera, kad net nesuvokiate, kad jame yra vaisių!

Ingridientai

Užpildo ingredientai:

 • 2 maži pyragaičiai obuoliai, be šerdies ir plonais griežinėliais;
 • 2 šaukštai gryno klevų sirupo;
 • ½ arbatinio šaukštelio citrinos sulčių;
 • ½ arbatinio šaukštelio vanilės ekstrakto;
 • ½ arbatinio šaukštelio malto cinamono;
 • ⅛ arbatinio šaukštelio malto muskato riešuto;
 • ⅛ arbatinio šaukštelio maltų kvapiųjų pipirų;
 • 1 žiupsnelis druskos.

Užpilo ingredientai:

 • 2 valgomųjų šaukštų valcuotų avižų;
 • 2 šaukštai viso grūdo miltų;
 • 1 valgomasis šaukštas gryno klevų sirupo;
 • ¼ arbatinio šaukštelio malto cinamono;
 • 1 žiupsnelis druskos;
 • 1 valgomasis šaukštas nesūdyto sviesto, suminkštinto.

Kryptys

 1. Įkaitinkite orkaitę iki 350 laipsnių F. Lengvai sutepkite du 8 uncijų ramekinus ir padėkite juos ant kepimo skardos.
 2. Pasigaminkite įdarą: dubenyje sumaišykite obuolius, klevų sirupą, citrinos sultis, vanilės ekstraktą, cinamoną, muskato riešutą, kvapiuosius pipirus ir druską; plakite, kol gerai susimaišys. Padalinkite mišinį tarp paruoštų ramekinų.
 3. Paruoškite užpilą: dubenyje sumaišykite avižas, miltus, klevų sirupą, cinamoną ir druską; maišykite, kol gerai susimaišys. Supjaustykite minkštame svieste, kol mišinys taps panašus į rupius trupinius. Ant ramekinų įdaro tolygiai pabarstykite trupinių užpilą.
 4. Įdėkite kepimo skardą su ramekinais į įkaitintą orkaitę ir kepkite, kol obuoliai suminkštės, o užpilas šiek tiek apskrus, 25–30 minučių. Prieš patiekdami atvėsinkite 10–15 minučių.

Poroms, ieškančioms alternatyvos Valentino dienos vakarienei, apsvarstykite galimybę pasigaminti savo sveiko recepto namuose. Tai puikus būdas užtikrinti, kad ne tik sveikiau maitiniesi, bet ir tikriausiai bus pigiau taupantiems biudžetą, be to, tai yra intymesnė aplinka Valentino dienos vakarienei su partneriu.

Virkštelė yra jūsų kūdikio gelbėjimosi linija maistinėms medžiagoms ir deguoniui. Avarinė situacija atsiranda, kai gimdymo metu virkštelė išeina iš kūno anksčiau nei kūdikis. Kūdikis gali prarasti gyvybiškai svarbų ryšį su maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Ką jums ir jūsų kūdikiui reiškia retas akušerinės pagalbos atvejis – virkštelės prolapsas?

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Virkštelės prolapsas yra tada, kai virkštelė išeina iš gimdos kaklelio anksčiau nei jūsų kūdikis.
 • Virkštelės prolapsas gali būti pavojingas jūsų naujagimio gyvybei, nes deguonies tiekimas gali būti labai apribotas.
 • Jei nustatomas laido prolapsas, greitas gimdymas yra labiausiai paplitęs kitas žingsnis.
 • Jūsų akušerijos paslaugų teikėjas gali numatyti riziką, tačiau prevencija ne visada įmanoma.

Kas yra virkštelės prolapsas?

Virkštelės prolapsas yra tada, kai virkštelė, jūsų kūdikio ryšys su placenta, atsiranda anksčiau nei jis atsiranda. Kai tai atsitiks, jūsų kūdikio kraujo ir deguonies tiekimas gali labai susilpnėti arba prarasti. Šis pertraukimas gali sukelti didelį vaisiaus kančią ir, galbūt, mirtį. Gali atsirasti dviejų tipų laido prolapsas:

 1. Aiškus prolapsas. Virkštelė išeina per gimdos kaklelį prieš kūdikio kūno dalį. Virvelė gali būti matoma arba jaučiama atliekant makšties tyrimą. Vaisiaus širdies monitorius gali rodyti vaisiaus širdies ritmo sutrikimus.
 2. Okultinis prolapsas. Virkštelė išeina iš gimdos kaklelio kartu su vaisiaus kūno dalimi. Šiuo atveju makšties tyrimo metu virvelė nematoma ar nejaučiama. Vaisiaus širdies monitorius gali rodyti vaisiaus kančias, nors ne visada.

Virkštelės prolapso priežastys

Virkštelės prolapsas yra nedažnas. Iki 50% atvejų atsiranda dėl medicininės procedūros ar gydymo. Prolapso priežastys yra šios:

Vandens lūžimas Virkštelės prolapsas gali įvykti, kai membranos spontaniškai arba dirbtinai plyšta prieš tai, kai vaisiaus kūno dalis, geriausia galva, gerai įsijungia. Šis plyšimas gali palikti vietos laisvai plaukiojančiam laidui nuslysti žemyn ir išeiti. Tai sudaro apie 25% prolapso atvejų.
Vaisiaus galvos odos elektrodo arba intrauterinio slėgio kateterio įvedimas Naudojant stebėjimo priemones, kurias reikia nuplauti vandeniu, gali padidėti prolapso rizika, jei kūdikio galva nėra įtraukta į dubenį.
Gimdos kaklelio nokinimo baliono įterpimas Šie vidiniai, skysčiu užpildyti balionai spaudžia gimdos kaklelį ir sukelia rankinį gimdos kaklelio išsiplėtimą arba atidarymą.
Mama pagimdė daugiau nei penkis kartus Tai vadinama didžiuoju daugiapariškumu.
Per daug amniono skysčio Polihidramnionas dažnai pasireiškia tokiomis sąlygomis kaip gestacinis diabetas.
Netinkamas naujagimio pristatymas Kūdikiui, gulinčiam ant šono ar ant šono, yra didesnė virkštelės prolapso rizika.
Priešlaikinis, priešlaikinis membranų plyšimas Kai vanduo nutrūksta iki 37-osios nėštumo savaitės, kyla daug pavojų nėštumui, įskaitant virkštelės prolapsą.
Daugiavaisis nėštumas Dvyniams, trynukams ir kt. yra didesnė virkštelės prolapso rizika.

Virkštelės prolapso simptomai

Nėščioms motinoms nėra jokių virkštelės prolapso simptomų. Ženklai paprastai girdimi arba matomi vaisiaus širdies susitraukimų dažnyje, tačiau tik maždaug dviem trečdaliams vaisių. Jūsų akušerė ar akušerė, gimdymo ir gimdymo slaugytojai yra specialiai apmokyti suprasti vaisiaus širdies susitraukimų dažnio pokyčius. Širdies ritmo pokyčiai, kuriuos medicinos personalas turėtų nedelsiant ištirti, yra šie:

 • Kūdikio širdies ritmo sulėtėjimas. Tai vadinama vaisiaus bradikardija.
 • Gilus kūdikio širdies ritmo sumažėjimas. Tai vadinama kintamu lėtėjimu, kuris gali atsirasti arba neįvykti susitraukimo metu. Tai gali reikšti, kad virkštelė yra suspausta.

Nesvarbu, ar gimdote namuose, ar ligoninėje, jūsų gimdymo asistentas, akušerė, slaugytoja ar gydytojas atliks makšties tyrimą, kad pamatytų, ar makšties viduje jaučiamas laidas. Kiti akušeriniai radiniai, komplikacijos ir neatidėliotinos situacijos taip pat gali sukelti šiuos vaisiaus širdies ritmo pokyčius.

Retais atvejais virkštelė gali būti matoma už makšties. Tokiu atveju laidas turi būti drėgnas ir šiltas. Dėl šalto oro temperatūros laido kraujagyslės gali spazmuoti ir užsidaryti arba susitraukti, dar labiau sumažinant deguonies srautą kūdikiui.

Gydymas – ko tikėtis:

Aptiktas atviras virkštelės prolapsas yra nepaprastoji situacija ir kelia pavojų jūsų kūdikio gyvybei. Gydymas susideda iš dviejų pagrindinių etapų:

 • Spaudimo pašalinimas iš virkštelės. Tai vadinama dugno dekompresija. Makšties viduje esanti ranka pastums kūdikio pristatymo dalį, kad sumažintų spaudimą virvelei. Šis švelnus rankinis spaudimas išliks iki gimdymo, kad kraujas ir deguonis tekėtų kūdikiui.
 • Kūdikio gimdymas. Daugeliu atvejų gimdymas vyksta skubiu cezario pjūviu.

Svarbiausias žingsnis kūdikio gerovei yra sumažinti spaudimą virvelei, nesvarbu, kiek laiko truktų gimdymas. Tai labai svarbus žingsnis, jei namuose aptinkamas virkštelės prolapsas. Kiti veiksmai gali būti:

 • Susitraukimus stabdantys vaistai. Sustabdžius susitraukimus, padidės kraujo tekėjimas į placentą ir virkštelę.
 • Trendelenburgo padėties nustatymas. Pacientas guli ant nugaros, galva pasvirusi žemyn, o pėdos nukreiptos į viršų, kad sumažintų spaudimą dubens srityje.
 • Šlapimo pūslės užpildymas skysčiu. Skystis įleidžiamas per vamzdelį, įdėtą į šlaplę, kad būtų sumažintas papildomas slėgis laidui.

Kaip išvengti virkštelės prolapso

Sunku užkirsti kelią virkštelės prolapsui, tačiau rizikos atpažinimas gali padėti akušerijos paslaugų teikėjams numatyti jo galimybę.

Dirbtinis vandens ar membranų lūžimas yra labiausiai paplitęs virkštelės prolapso rizikos veiksnys. Teikėjai turi būti atsargūs atliekant šį dirbtinį vandens laužymą. Lėto ir kontroliuojamo membranos plyšimo metu vaisiaus širdies susitraukimų dažnis yra nuolat stebimas.

Ar kūdikis gali išgyventi po virkštelės prolapso?

Vaisiaus mirtis dėl virkštelės iškritimo yra mažesnė nei 10 proc. Bėgant metams šis rodiklis labai pagerėjo, nes tapo prieinamesni cezario pjūviai ir patobulintas kūdikių CPR. Tačiau vaisiaus mirtingumas padidėja iki beveik 50%, jei prolapsas įvyksta ne ligoninėje.

Contents

September 15, 2023
top
© 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
X