Diety dráždivého syndromu střeva a jak si vybrat jeden

Diety dráždivého syndromu střeva a jak si vybrat jeden

syndrom dráždivého tračníku (IBS) je stav, který způsobuje příznaky trávicího trávicího, jako je bolest břicha, průjem nebo zácpa. Osoba může zjistit, že to, co jedí, má vliv na to, jak se IBS projevuje.

Příznaky tohoto stavu jsou však vysoce individuální. Lidé mohou reagovat odlišně na různá jídla a jejich další spouštěče příznaků se mohou také lišit.

V důsledku toho neexistuje jediná dieta IBS, která bude spolehlivě fungovat pro každého. Lidé často musí vyzkoušet různé možnosti, aby zjistili, co jim nejlépe vyhovuje. Podíváme se také na další faktory, které mohou způsobit vzplanutí IBS a navrhnout, kdy kontaktovat zdravotnického profesionála.

Která strava je pro IBS nejlepší? může pomoci všem lidem s IBS.

Je to proto, že osoba s IBS může mít specifická jídla, která vyvolávají jejich příznaky IBS. nebo skupiny potravin. Jejich načasování a závažnost

 • Další faktory, které mohou hrát roli, jako jsou stres a hormonální dr.derm lze nalézt v lékárně výkyvy
 • Lidé mohou také přivést tento deník k lékařskému jmenování s lékařem nebo dietologem.

  Pokud deník nepomůže člověku pochopit jejich spouštěče IBS, může mít prospěch z vyzkoušení eliminační stravy. Ten, kde osoba odstraní konkrétní potraviny nebo skupiny potravin ze své stravy po určitou dobu, aby zjistila, zda to zlepšuje jejich příznaky.

  IFFGD doporučuje vyzkoušet eliminační stravu po dobu 12 let Týdny sledováním těchto kroků:

 • Vytvořte seznam potravin, které mohou přispět k příznakům IBS. Pokud si nejsou jisti, které potraviny způsobují příznaky, sledujte je pomocí techniky potravinového deníku nebo nejprve odstraňte běžné spouštěče, jako je vlákno nebo kofein. Týdny. Může to být spouštěč IBS, a to i u těch, kteří zažívají IBS se zácpou.

  Je důležité získat dohled od lékaře nebo dietologa a zkoušet tento přístup. Odstranění potravin ze stravy může ztěžovat získání požadovaného množství živin. Lékařský odborník může pomoci zajistit, aby se to nestalo. Jedná se o typy uhlohydrátů s krátkým řetězcem, které jsou přítomny v určitých potravinách. Někteří lidé s IBS zjistili, že potraviny s vysokým obsahem fodmapů mohou vyvolat jejich příznaky. Strava zahrnuje jíst potraviny s nízkým obsahem FODMAP ve správné velikosti porce po stanovenou dobu.

  Výzkum z roku 2016 uvádí, že až 86% lidí s IBS zjistilo, že nízká strava FODMAP snížila jejich příznaky.

  Následující tabulka poskytuje několik příkladů potravin, které obsahují vysokou nebo nízkou hladinu FODMAP. Nejedná se však o úplný seznam potravin nebo velikostí porcí, které jsou nízké FODMAP. Lidé mohou najít úplný seznam na webových stránkách Monash University. Monash University také vyvinula mobilní aplikaci. /tr>

  vegetables garlic, onions, and other alliumsbeans, including black eyed beans and baked beansmushroomsartichokeasparaguscauliflowersoy beans cucumbereggplantlettuceparsnippumpkinradishsquash ovoce ApplemangowaterMelondried Fruits Grapesorangesraspberrieskiwi FruitCitrus Fruit Dairy and Alternatives KOW’S COWS Milkcream Cheesessoy Mléko vyrobené z celých sójových bobů Almond Milkmature, tvrdé kýrkové mléko vyrobené ze sójového bílkoviny Některé marinované nebo zpracované zpracované Maso, pokud obsahují koření s vysokým obsahem FODMAP Plain MeatsfishEggstempeh chleby a obiloviny cokoli obsahující pšenici nebo žito mouku, včetně chlebů, Sušenky, sušenky, pečené zboží, těstoviny a kuskus Sourdough Breadspelt BrewatsBasmati Rice Svarny Foods vysoká fruktóza kukuřice sirupartificiálně sladidla, jako jsou sorbitol, mannitol a xylitol tmavá čokoláda, syrutabilní cukr ořechy a semena macadamia nutspeautspumpkin seedswats

  Chcete -li vyzkoušet stravu, postupujte podle těchto kroků:

 • Po dobu 2 – 6 týdnů se vyhněte potravinám s vysokým obsahem krmiv a místo toho je nahrazujte nízkými potravinami FODMAP. To může zahrnovat významné dietní změny, takže může být užitečné mít pomoc dietologa. Například osoba může vyzkoušet svou toleranci na fruktózu jídlem medu. Během této doby sledujte příznaky. /li>
 • Opakujte tyto kroky pro všechny typy FODMAP během následujících 8–12 týdnů. Mohou být schopni tolerovat. Dvě hlavní kategorie vlákna: rozpustné a nerozpustné. Rozpustné vlákno se rozpouští ve vodě a je přítomno v potravinách, jako je ovoce, oves a fazole. Nerozpustné vlákno se nerozpustí ve vodě a je přítomno v potravinách s celé obilí.

  Lékaři často doporučují rozpustné vlákno lidem s IBS. Obě formy vlákniny však mohou u některých lidí pomoci s různými příznaky IBS. Nerozpustné vlákno však může také způsobit průjem, nadýmání nebo bolest. Některé zdroje rozpustného vlákna jsou však také vysoká FODMAP. Národní institut pro diabetes a onemocnění trávicího a ledvinového a ledvinového onemocnění (NIDDK) doporučuje osobě přidat do své stravy 2–3 gramy vlákniny, dokud nedosáhne úrovně, která pro ně funguje.

  zhoršují příznaky, člověk může zkusit zvýšit příjem pomaleji. Pokud to nepomůže, mohou chtít vyzkoušet jiný přístup. může přispět k příznakům IBS. Patří sem:

  • Stres
  • Příliš mnoho nebo příliš málo cvičení
  • Jíst příliš mnoho nebo příliš rychle
  • Hormonální výkyvy, například ty, které se vyskytují před menstruací
  • Některé léky
  • Osoba může chtít použít také příznakový deník ke sledování těchto faktorů. Může se stát, že může pomoci kombinace dietních a životních změn. Například lidé si mohou vyzkoušet:

   Specing Eating

   žvýkání jídla pomalu a důkladně pomáhá s trávením. Může také zabránit člověku v polykání vzduchu, což může přispět k nafouknutí. Je vhodné vyhnout se syceným nápojům, zejména při jídle. To může přínosem pro duševní i fyzické zdraví a může snížit zácpu. Raný život, podle NIDDK. Trauma může mít dlouhodobý dopad na duševní a fyzické zdraví.

   Někteří lidé mohou považovat za užitečné diskutovat o tom s terapeutem informovaným o traumatu. Celkově snižování stresu je také obecně prospěšné pro trávení, i když se nejedná o přímý spouštěč IBS.

   Zde se dozvíte více o účincích stresu na tělo. Lékař nebo dietolog

   Osoba by se měla před provedením jakýchkoli významných dietních změn kontaktovat lékaře nebo dietologa. Osoba by měla také konzultovat s lékařem, pokud si všimne jakékoli známky podvýživy, jako například:

   • Snížená chuť k jídlu
   • Neúmyslné hubnutí
   • Slabý pocit slabý Nebo unavený po celou dobu
   • Onemocnění často
   • Pomalé hojení ran
   • Obtížnost koncentrování
   • Cítí se chladno

   Dietolog může člověku pomoci vyzkoušet různé diety IBS, vytvářet jídelní plány a v případě potřeby poradit s vitamínovými nebo minerálními doplňky.

   Dozvědět se více o tom, co dietologové a odborníci na výživu zde dělají.

   shrnutí

   Existuje mnoho diet IBS, které lidé mohou vyzkoušet, aby mohli zvládnout své příznaky a získat lepší kvalitu života.

   Je však důležité si to uvědomit To, co funguje pro jednu osobu, nemusí fungovat pro druhou. Někdy je nutná kombinace změn dietního a životního stylu.

   Contents

   September 14, 2022
   top
   © 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
   X