Co vědět o hyperpigmentaci akné

Co vědět o hyperpigmentaci akné

Hyperpigmentační akné nastává, když se namísto pupínku objeví tmavá skvrna, která zmizela. Lidé s tmavšími tóny pleti jsou více ohroženy vznikem jizvy hyperpigmentace. Tmavé skvrny se objevují, když kožní buňky produkují příliš mnoho melaninu.

Hyperpigmentace akné může v průběhu času mizet, ale pokud byla původní místa hluboká, může to keraderm pravdivé recenze být trvalé. Ačkoli některé lokální a chirurgické terapie mohou urychlit proces blednutí, může to trvat několik měsíců až let.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o příčinách hyperpigmentačního akné a o tom, jak to lidé mohou léčit a zabránit.

Co to je? Tyto tmavé skvrny se mohou vyskytovat ve všech typech pleti, ale vyskytují se častěji u lidí s tmavšími tóny pleti.

Mezi populace s rizikem vzniku hyperpigmentace akné poté, co pupínky zmizí /li>

 • Pacific Islanders
 • Lidé ze středního východu
 • Hyperpigmentace Akné je jiné než jiné formy akné, protože se nezdá být vyvýšená pupínek, ale spíše tmavé skvrny nebo náplast na kůži. Jiné typy akné přítomné jako zanícené léze zvané komedony.

  Léčba hyperpigmentačního akné se také liší od léčby jiných typů akné. Ošetření akné zahrnuje komedogenní činidla, která snižují výskyt pupínků, zatímco hyperpigmentační ošetření akné se zaměřuje na produkty osvětlování kůže.

  Příčiny

  Tmavé skvrny se mohou objevit na kůži poté, co se pupínek vyřeší, protože kůže produkuje extra melanin. Melanin je látka, která dává barvu kůže. Nadměrná produkce melaninu na jednom místě nebo náplasti na povrchu kůže může způsobit, že se bude zdát opálená, hnědá nebo tmavě hnědá.

  Některé hyperpigmentační léze akné se mohou objevit v dermis. Tyto hlubší léze se budou zdát modré a mohou být trvalé.

  Lékaři si nejsou jisti, co způsobuje různé intenzity hyperpigmentace. K určení toho, co ovlivňuje tento faktor, jsou nezbytné další studie. Vědci naznačují, že některé zánětlivé a imunitní faktory mohou stimulovat produkci melaninu. Přesný mechanismus za tím je stále nejasný, ale tyto faktory mohou zahrnovat:

  • Prostanoidy
  • Cytokiny
  • Chemokiny
  • Reaktivní Druhy kyslíku

  Jakmile se člověk vyvine hyperpigmentační akné, některé vnější faktory, jako je expozice Slunce nebo UV světla, mohou jeho vzhled zhoršit.

  Léčba

  První tip, který dermatologové doporučují lidem s hyperpigmentačním akné, je určit jeho příčinu. Pokud akné způsobuje tmavé skvrny, lidé musí spravovat akné, aby zabránili tvorbě hyperpigmentačních míst po zmizení pupínků.

  dermatologové také doporučují zacházet s hyperpigmentací akné brzy. Včasná léčba může urychlit proces blednutí. Lidé používající léčbu pro hyperpigmentační akné by si měli být vědomi toho, že blednutí může trvat čas. Některá místa mohou vyblednout bez léčby, ale to může trvat 6–12 měsíců.

  Hyperpigmentační akné, která je hluboko v dermis kůže, může být obtížnější léčit a možná i trvalé.

  Před výběrem produktu pro odsvěcení kůže by lidé měli navštívit dermatologa na úplné prozkoumání kůže.

  Léky

  Dermatologové doporučují produkty, které obsahují jednu z následujících složek:

  • 2% hydrochinon
  • Azelaově kyselina
  • Glykolová
  • Kyselina kojová
  • retinoidy (retinol, tretinoin, adapalenský gel nebo tazaroten)
  • vitamin C

  Tyto složky mohou odlehčit tmavé skvrny na kůži. Některé z těchto složek mohou také zpomalit produkci melaninu, což je primární příčinou hyperpigmentace akné. důležitá praxe pro všechny. Lidé s hyperpigmentací akné si mohou všimnout, že se jejich místa po slunci objevují výraznější. Dermatologové radí, že lidé s hyperpigmentací akné omezují jejich vystavení slunci.

  Lidé by měli nosit opalovací krém s minimálním faktorem na ochranu před sluncem (SPF) 30 a nosit oblečení, které je chrání před sluncem. Měli by tato opatření praktikovat, i když venku prší, sněží nebo zataženo.

  Jiné terapie

  V závislosti na závažnosti hyperpigmentačního akné nebo odpovědi na lokální ošetření mohou dermatologové doporučit chirurgické nebo nechirurgické terapie.

  Chemické slupky jsou jedním z nejčastějších nechirurgických kosmetických postupů, které se odehrávají ve Spojených státech, a hyperpigmentace je nejpravděpodobnějším důvodem jejich použití.

  Další terapie pro hyperpigmentační akné mohou zahrnovat laserové a světlé terapie.

  Možnosti doma

  Někteří lidé mohou odolat pomocí léků nebo chirurgických terapií ke skrytí hyperpigmentační akné. Kosmetická kamufláž nebo pomocí make -upu k zakrytí tmavých spotů je pro lidi, kteří se chtějí vyhnout lékařskému zásahu nebo doplnit lékařské ošetření.

  Kamufláž může být u lidí s tmavší pokožkou účinnější, protože změny pigmentu na pokožce jsou patrnější.

  Dermatologové doporučují používat vodotěsné, dlouhodobé, nongreasy a nekonedogenní korektor. Pokud akné způsobuje hyperpigmentační místa, lidé by se měli vyhnout aplikaci produktů, které podporují akné.

  Někteří lidé také hledají domácí léky na léčbu hyperpigmentačního akné, jako je tekuté bělidlo. Tento produkt však může vážně poškodit pokožku, takže by se lidé měli vyhnout.

  Hyperpigmentační akné není škodlivé. Někteří lidé však mohou vyhledat lékařské ošetření pro hyperpigmentační akné z kosmetických důvodů. Ačkoli hyperpigmentace akné neovlivňuje fyzické zdraví člověka, může mít psychosociální účinky, pokud se jim nelíbí jeho vzhled.

  Lidé mohou diskutovat o svých možnostech léčby s lékařem nebo dermatologem, který může navrhnout vhodné ošetření. Některá ošetření vyžadují předpis, zatímco jiné jsou k dispozici na přepážce (OTC).

  Lidé by si měli být vědomi toho, že některé produkty OTC mohou obsahovat složky, které neodlevují pokožku nebo jiné kontaminanty. Je důležité zkontrolovat seznam složek, abyste se ujistili, že produkt bude pravděpodobně účinný.

  Vědci také objevili rtuť, steroidy a další kontaminanty v některých produktech dostupných v jiných zemích. Z tohoto důvodu lékaři žádají lidi, aby používali pouze doporučené výrobky pro osvobození kůže.

  Zdravotničtí odborníci mohou pomoci lidem poskytnout realistická očekávání ohledně jejich léčby. Mohou také doporučit kombinace lékařských ošetření, aby se zrychlilo blednutí dále. Tmavé skvrny se mohou vyskytovat častěji u lidí s tmavší zbarvenou pokožkou, ale mohou se objevit ve všech typech kůže. Hyperpigmentační akné není škodlivé, ale může způsobit významné psychosociální účinky.

  Lidé mohou hledat léčbu hyperpigmentačního akné pro kosmetické účely. Dermatologové mohou pomoci vyhodnotit intenzitu tmavých skvrn a doporučit nejvhodnější léčbu.

  Některé tmavé skvrny mohou zmizet bez léčby, ale vyblednutí vyžaduje čas. Může to být měsíce až roky, než místa zmizí.

  • Kosmetická medicína/plastická chirurgie

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  September 14, 2022
  top
  © 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
  X