Co je to díra Medicare Donut? Zavřete koblihovou díru více než kdy předtím.

Co je to díra Medicare Donut? Zavřete koblihovou díru více než kdy předtím.

Medicare část D je část Medicare, která pomáhá člověku platit za léky na předpis. Osoba zapsaná do Medicare si nemusí vybírat část Medicare D. Avšak musí mít nějaké jiné pokrytí léků na předpis, obvykle prostřednictvím pojištění založeného na soukromém nebo zaměstnavateli.

V tomto článku definujeme koblihovou díru a jak se vztahuje na náklady na léky na předpis Medicare.

Co je to díra Medicare Donut?

Plány Medicare Part D se mohou lišit v závislosti na výběru plánu osoby. Každý plán uvádí léky, které pokrývá, a také další léky, pro které může pokrýt procento nákladů. Osoba platí určenou částku za své léky na předpis a jakmile splní tento odpočitatelný, jejich plán převezme financování. kobliha.

Jakmile dosáhnou tohoto bodu, musí osoba začít platit za své léky znovu, dokud nedosáhne jiné určené částky. Poté jejich plán znovu převezme platbu.

Problém s koblihou je, že mnoho lidí ve Spojených státech přestává brát své léky po dosažení koblihové díry, protože si nemohou dovolit platit vysoké náklady za drogy. Často musí platit tisíce dolarů za léky na předpis, dokud nepřekročí tuto mezeru v pokrytí.

Jakmile však člověk překročí koblihovou díru, dosáhne „katastrofického pokrytí“. Jakmile dosáhnou této fáze, musí platit pouze asi 5% nákladů na léky na předpis. Pro mnoho lidí v USA je však dostat se na fázi katastrofického pokrytí problematické nebo nemožné.

Zákonodárci schválili legislativu, která pomalu pomohla uzavřít koblihovou díru, jako je zákon o dostupné péči. Lidé však stále zažívají změny v jejich pokrytí, když utratí za léky na předpis. Pokrytí končí, jakmile osoba dosáhne svého finančního limitu na výdaje na drogy a začne znovu během katastrofického pokrytí.

Co je mezera koblihy v roce 2020?

V roce 2011 vláda podnikla několik kroků, které začaly uzavírat koblihovou díru. Patřilo mezi ně:

 • 2011: Zákon o dostupné péči vyžadoval, aby výrobci farmaceutických výrobků zavedli slevy až 50% pro drogy značky a až 14% pro generické drogy, což lidem usnadňuje nákup Léky jednou v koblihové díře.
 • 2012–2018: Slevy se nadále zvyšovaly.
 • 2018: Zákon o bipartisanském rozpočtu zrychlil změny v oblasti drog na předpis, když byla osoba v koblihové díře. Příklady zahrnovaly slevy výrobce a snižování nákladů osoby na značkové drogy, jakmile vstoupí do mezery koblihy.

Cílem těchto změn bylo učinit drogy dostupnější, jakmile člověk dosáhne díry koblihy, což by lidi povzbudilo, aby pokračovali v užívání svých léků a snížili riziko přestávky v léčbě. Od roku 2020, pokrytí léků na předpis má následující tvar:

 • Osoba platí své spolupráci za své léky na předpis v závislosti na jejich drogovém plánu. Jejich plán financuje zbývající část.
 • V koblihové díře osoba platí za 25% svých nákladů na léky mimo kapsu a dostává slevy od výrobců léků na pokrytí zbývajících nákladů.
 • Pojišťovna sčítají to, co člověk zaplatil za léky v koblihové díře. Jakmile tento součet dosáhne 6 350 $, osoba překročila koblihovou díru. Jejich pojišťovna nyní vyžaduje, aby zaplatila 5% nákladů na drogy nebo minimální kopaci, podle toho, co je vyšší.

V ideálním případě tyto změny umožní člověku mít dlouhodobý přístup k lékům, které lékař předepisuje.

Jak to funguje?

Zde je příklad https://recenzeproduktu.top/ procesu toho, jak uživatel Medicare překračuje díru koblihy a v roce 2020 dosáhne katastrofického pokrytí.

 • Jednotlivec a jejich pojišťovna utratily od začátku svého plánu 4 020 $ za léky. Ten člověk je nyní v koblihové díře.
 • Osoba platí 25% svých nákladů na léky. Například, pokud mají lék, který stojí 100 $, zaplatí 25 $. Farmaceutická společnost poté slevy léku sleduje o 70 USD a pojišťovna platí zbývajících 5 $.
 • Osoba nadále platí 25% z vlastních peněz, dokud utratí 6 350 $. Když k tomu dojde, jsou mimo díru koblihy.
 • Osoba je nyní v katastrofické části pokrytí jejich pokrytí. Zaplatí buď minimální kopay, nebo 5% nákladů na drogy.
 • Podle nejnovějších statistik z Nadace Kaiser Family Foundation se odhaduje 4,9 milionu účastníků Medicare Part D v roce 2017 k katastrofickému pokrytí části D.

  Jak se dostat z koblihové díry

  V roce 2020 se osoba může dostat z koblihové díry Medicare tím, že splní svůj požadavek na výdaje 6 350 $.

  Existují však způsoby, jak získat pomoc při financování léků na předpis, zejména pokud osoba splňuje určité požadavky na nízký příjem. Patří sem:

  • Další pomoc: Extra pomoc je program Medicare, který pomáhá lidem platit za léky a další aspekty lékařské péče. Osoba se může kvalifikovat na další pomoc, pokud je jejich příjem 18 735 $ nebo méně, když je jeden nebo 25 365 $ nebo méně jako pár. Musí mít také méně než 14 390 $ jako jedna osoba nebo 28 720 $ jako manželský pár ve zdrojích. Zdroje zahrnují úspory, zásoby nebo dluhopisy.
  • Medicaid: Medicaid je federální program, který pomáhá jednotlivcům s nízkými příjmy platit za zdravotní péči. Lidé, kteří mají nárok na Medicaid, jsou do programu automaticky zapsáni.

  Mnoho farmaceutických výrobců také nabízí programy na předpis, které mohou snížit náklady. Lékař nebo lékárník může často předložit návrhy na kontaktování farmaceutické společnosti.

  shrnutí

  Přibližně 42,5 milionu lidí v USA dostává pokrytí léků na předpis prostřednictvím Medicare část D, podle článku v New England Journal of Medicineem & gt;.

  Uzavření díry koblihy může člověku pomoci snížit náklady na léky na předpis. Jakmile však dosáhnou koblihové díry, budou však stále odpovědné za 25% nákladů.

  Pokud má jednotlivec potíže s placením za léky, státní, federální a soukromé organizace.

 • Medicare/Medicaid/Schip
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  September 14, 2022
  top
  © 2020 YAPIM TARUNA SEI ROTAN
  X